FIFA i UEFA zawieszają rosyjskie kluby i reprezentacje we wszystkich rozgrywkach!

Trochę to trwało, ale w końcu Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) i Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) podjęły decyzję o zawieszeniu rosyjskich klubów i reprezentacji we wszystkich rozgrywkach odbywających się pod egidą dwóch najważniejszych organizacji piłkarskich!

FIFA i UEFA zawieszają Rosję

Zanosiło się na to od kilku dni i było poprzedzone serią kompromitujących oświadczeń, ale w końcu FIFA i UEFA podjęły jedyną możliwą decyzję wobec Federacji Rosyjskiej w związku z jej barbarzyńską napaścią na niepodległą Ukrainę. Przyczyniło się do tego zapewne stanowisko Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), który zaapelował do wszystkich federacji o właśnie takie kroki. Ogłoszone je we wspólnym oświadczeniu najważniejszych organizacji piłkarskich.

W następstwie wstępnych decyzji przyjętych przez Radę FIFA i Komitet Wykonawczy UEFA, które przewidywały przyjęcie dodatkowych środków, FIFA i UEFA podjęły dziś wspólnie decyzję, że wszystkie rosyjskie drużyny, zarówno reprezentacje narodowe, jak i drużyny klubowe, zostaną zawieszone w udziale w zarówno w rozgrywkach FIFA, jak i UEFA do odwołania. Decyzje te zostały dziś przyjęte przez Biuro Rady FIFA i Komitet Wykonawczy UEFA, odpowiednio najwyższe organy decyzyjne obu instytucji w tak pilnych sprawach. Piłka nożna jest tutaj w pełni zjednoczona iw pełnej solidarności ze wszystkimi dotkniętymi nią ludźmi na Ukrainie. Obaj prezydenci mają nadzieję, że sytuacja na Ukrainie ulegnie znacznej i szybkiej poprawie, aby piłka nożna znów mogła być nośnikiem jedności i pokoju między ludźmi.

Lepiej późno niż wcale, chciałoby się powiedzieć. Cnotę stracili, rubla nie zarobili – to polskie przysłowie też pasuje jak ulał, ale mimo wszystko dobrze, że mamy to już za sobą. Za chwilę podobną decyzję powinna ogłosić Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB), co będzie miało jeszcze większe znaczenie, bo w Rosji miały zostać zorganizowane tegoroczne Mistrzostwa Świata mężczyzn.

UEFA pochwaliła się w poniedziałek również zakończeniem współpracy z rosyjskim Gazpromem, z który był sponsorem Ligi Mistrzów oraz rozgrywek międzynarodowych, z UEFA EURO 2024 łącznie. Dzisiejsze decyzje central piłkarskich spotkały się z uznaniem prezesa PZPN, Cezarego Kuleszy.

Oświadczenie FIFA i UEFA o zawieszeniu Rosji

Źródło: newsbet.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x