Fernando Santos zwolniony! Kiedy poznamy nowego selekcjonera?

Fernando Santos zwolniony ze stanowiska selekcjonera reprezentacji – zdecydował w środę 13 września Polski Związek Piłki Nożne (PZPN)! Kto ma największe szanse, żeby zostać jego następcą i kiedy poznamy oficjalną decyzję w tej sprawie?

Fernando Santos zwolniony
Fernando Santos nie będzie już selekcjonerem polskich piłkarzy! (Fot.: PZPN via YuoTube)

Media: Fernando Santos zwolniony

Fernando Santos zwolniony został po rozmowach w warszawskiej siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej, które odbywały się we wtorek. W środę, wg doniesień „WP Sportowe Fakty” prawnicy Portugalczyka mieli przystać na zaproponowane przez związek warunki rozstania. W godzinach wieczornych przyszło oficjalne potwierdzenie.

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że z dniem 13 września 2023 roku trener Fernando Santos przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski.

– Dziękuję trenerowi Santosowi za pracę z naszą drużyną narodową i życzę mu powodzenia w kolejnych sportowych wyzwaniach – powiedział prezes PZPN Cezary Kulesza. 

– Chociaż kończymy naszą współpracę, jestem wdzięczny za to, że prowadziłem polską reprezentację i życzę wszystkiego najlepszego Polsce i jej mieszkańcom, którzy tak dobrze mnie przyjęli, kiedy tu mieszkałem – powiedział Fernando Santos.

Przypominamy, że Fernando Santos objął stery piłkarskiej reprezentacji Polski 24 stycznia bieżącego roku. Jego dotychczasowy bilans to tylko dwa zwycięstwa w pięciu pojedynkach. O zwolnieniu przesądziły porażki 2:3 z Mołdawią i 0:2 z Albanią.

Druga sprawa to styl i wybory personalne portugalskiego szkoleniowca, którego wizja futbolu miała być ożywczym powiewem po kunktatorskiej grze reprezentacji pod wodzą Czesława Michniewicza. To też się nie stało.

Oczywiście jakimś usprawiedliwieniem może być fakt, że Santos miał do dyspozycji tylko dziesięć treningów i żadnego meczu towarzyskiego, ale to było jasne już w momencie, kiedy podpisywał kontrakt.

W Superbet bonus 3754 PLN

Najlepszy legalny bukmacher w Polsce Superbet oferuje nowym graczom najwyższy bonus 3754 PLN. Bonus z kodem promocyjnym BETONLINE.

Superbet oceny graczy - czy to dobry bukmacher?

Fernando Santos zwolniony. Kiedy poznamy następcę?

Czasu na wybór następcy Fernando Santosa nie ma zbyt wiele, bo już w pierwszej połowie października bieżącego roku piłkarska reprezentacja Polski rozegra dwa kolejne spotkania Eliminacji UEFA EURO 2024. Biało-Czerwoni zmierzą się z drużynami narodowymi Wysp Owczych (12 października, wyjazd) oraz Mołdawii (15 października, dom).

Czytaj też: Mistrzostwa Europy siatkarzy 2023 na żywo!

Powołania dla piłkarzy z klubów zagranicznych muszą zostać wysłane dwa tygodnie wcześniej. Pisząc krótko, wybór nowego szkoleniowca piłkarskie reprezentacji Polski musi zostać dokonany i ogłoszony w ciągu najbliższych dni i godzin, nie tygodni.

– Wybór nowego selekcjonera jest teraz dla zarządu PZPN kwestią priorytetową, dlatego niebawem poinformujemy, kiedy odbędzie się prezentacja nowego trenera – zdradził prezes PZPN. 

Z wypowiedzi Sekretarza Generalnego PZPN, Łukasza Wachowskiego, wynika, że do spotkania Zarządu w tej sprawie powinno dojść w ciągu najbliższego tygodnia.

Darmowe 20 PLN na obstawianie La Liga w Fuksiarzu
Darmowe 20 PLN na obstawianie La Liga w Fuksiarzu

Fernando Santos zwolniony. Kto nowym selekcjonerem?

W związku z tymi okolicznościami, wydaje się, że Cezary Kulesza nie może sobie pozwolić na kolejny eksperyment z zagranicznym trenerem bez pojęcia o polskim futbolu. Murowanym faworytem do przejęcia schedy po Portugalczyku wydaje się pozostający bez pracy Marek Papszun, architekt sukcesów Rakowa Częstochowa, który po wywalczeniu pierwszego w historii tytułu mistrza naszego kraju opuścił klub spod Jasnej Góry.

Czytaj też: Diamentowa Liga 2023: Finał w Eugene

Bukmacherzy już wiedzą, kto nowym selekcjonerem, a w medialnych spekulacjach przewijają się jeszcze trzy nazwiska polskich trenerów, które mogłyby stanowić alternatywę dla Papszuna. To pracujący obecnie w Japonii Maciej Skorża, trener Górnika Zabrze Jan Urban oraz Michał Probierz, selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski. Każdy inny wybór byłby w naszej ocenie sporą sensacją.

Źródło: PZPN/meczyki.org

5 / 5. Ocen: 112

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X