Fenomenalna Badosa nie dała szans Kasatkinie – finał z Krejcikovą!

Rozstawiona z nr 5 Hiszpanka Paula Badosa w świetnym stylu zdecydowanie pokonała Rosjankę Darię Kasatkinę 6:2, 6:2 i awansowała do finału turnieju WTA 500 w Sydney. Jej finałową rywalką będzie rozstawiona z nr 3 Czeszka Barbora Krejcikova.

Fenomenalna Badosa nie dała szans Kasatkinie – finał z Krejcikovą!

Imponujący styl Badosy, horror w meczu Krejcikovej!

Badosa doskonale rozpoczęła mecz od dwóch asów serwisowych i bez straconego punktu przy swoich dwóch gemach serwisowych! W drugim gemie Hiszpanka zaimponowała kapitalnym bekhendem wzdłuż linii kończącym gema. Do stanu 4:0 całkowicie na korcie panowała Hiszpanka. Dopiero potem doszło do przełamania i Kasatkina zdobyła pierwszego gema w meczu a następnie wygrała swój serwis i zmniejszyła przewagę Badosy do 2:4. Paula wygrała ostatecznie pierwszego seta 6:2.

W drugim secie Badosa imponowała regularnością i siłą uderzenia. Hiszpanka wyszła na prowadzenie 5:0. W piątym gemie doszło do walki na równowagi i mimo, że Kasatkina obroniła cztery piłki gemowe to nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Kolejne dwa gemy padają łupem Darii, ale Badosa w ósmym gemie nie pozostawia złudzeń kto w tym meczu był lepszy i zwycięża takim samym wynikiem jak w pierwszej odsłonie meczu.

W pierwszym półfinałowym starciu Czeszka Barbora Krejcikova po przegraniu pierwszego seta do zera, zrewanżowała się Kontaveit w drugim secie wygrywając 6:4. Zrobiła to grając świetnymi returnami i doprowadzając do decydującego przełamania przy stanie 4:4. W trzecim secie Krejcikova zdobyła pierwsze przełamanie i prowadziła 2:1, ale Kontaveit natychmiast wyrównała na 2:2 i bój toczył się dalej. Kontaveit zdobyła trzy pierwsze punkty meczowe przy podaniu Krejcikovej przy stanie 6:5, ale Czeszka zniwelowała każdy z nich i doprowadziła do decydującego tie-breaka w trzecim secie. Czeszka prowadziła już 6:4 w tie-breaku, ale Estonka zagrała świetnie bekhendem i wyrównała na 6:6. Walczyły tak aż do stanu 12:12. W kolejnych piłkach Kontaveit pomyliła się najpierw z bekhendu a potem po returnie z forhendu i 14:12 triumfowała Krejcikova.

Wyniki półfinałów:

Barbora Krejcikova (Czechy, 3) – Anett Kontaveit (Estonia, 4) 0:6, 6:4, 7:6 (14-12)
Paula Badosa (Hiszpania, 5) – Daria Kasatkina (Rosja) 6:2, 6:2

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button