F1: Hamilton dogonił Verstappena, ostatni wyścig sezonu wyłoni mistrza!

W niedzielnym wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Arabii Saudyjskiej w Dżuddzie wygrał Lewis Hamilton, który poza zwycięstwem w zawodach zgarnął również dodatkowy punkt do klasyfikacji generalnej za najszybsze okrążenie. Dzięki temu jednemu oczku broniący tytułu Brytyjczyk zrównał się punktami z dotychczasowym liderem, Maxem Verstappenem. Co to oznacza przed finałem sezonu w Abu Zabi?

F1: Hamilton dogonił Verstappena, ostatni wyścig sezonu wyłoni mistrza!

Formuła 1: Wyniki Grand Prix Arabii Saudyjskiej

Wczorajszy wyścig na torze Jeddah Corniche Circuit dostarczył nam wielu emocji. Nie brakowało zwrotów akcji i ciekawych pojedynków. Ostatecznie jednak zrealizował się scenariusz, o którym marzyli bezstronni fani Formuły 1. Na pierwszym miejscu zameldował się broniący tytułu Lewis Hamilton z Mercedesa, a kilkanaście sekund po nim linię mety przekroczył dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej dobiegającego końca sezonu, Holender Max Verstappen.

Jakby tego było mało, Brytyjczyk zrealizował w wyścigu o GP Arabii Saudyjskiej także drugi z celów, jakim było wykręcenie najlepszego czasu okrążenia, za co zdobywa się bonusowy punkt do klasyfikacji generalnej. Dlaczego to takie istotne?

F1: Klasyfikacja generalna przed ostatnim wyścigiem

Jak widać poniżej, dodatkowe oczko dla Lewisa Hamilton pozwoliło mu się zrównać punktami z prowadzącym niemal przez cały tegoroczny sezon Holendrem Maxem Verstappenem z Red Bull Racing, a to oznacza, że o tytule mistrza świata w Formule 1 zadecyduje ostatni z dwudziestu dwóch wyścigów eliminacji najbardziej prestiżowej serii w świecie sportów motorowych!

Mowa oczywiście o Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zawody te już w najbliższy weekend. Będzie się działo!!! Wyścig ten z pewnością przyciągnie przed ekrany nie tylko najwierniejszych fanów Formuły 1, ale też fanów innych sportów, którzy zapewne zapragną być częścią tej niesamowitej historii.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button