EuroVolleyW: Polskie siatkarki zakończyły fazę grupową!

Środowym meczem z reprezentacją Bułgarii, która była gospodarzem grupy „B” siatkarskich Mistrzostw Europy 2021 kobiet, polska drużyna narodowa zakończyła zmagania w fazie grupowej czempionatu. Podopieczne Jacka Nawrockiego już wcześniej zapewniły sobie awans do 1/8 finału, ale do samego końca toczyła się walka o pierwsze miejsce w grupie. Biało-Czerwone ostatecznie przegrały ten bój 1:3, choć to one wygrały pierwszą partię.

EuroVolleyW: Polskie siatkarki zakończyły fazę grupową! (Fot.: CEV)

Siatkarskie ME 2021 kobiet: Polki zagrają w 1/8 finału z Ukrainą

Polskie siatkarki dobrze rozpoczęły bój decydujący o pierwszym miejscu w tabeli, wygrywając inauguracyjną odsłonę bardzo przekonująco, bo aż 25:18. Później jednak kontrolę odzyskała drużyna gospodarza, która wykorzystała słabszą dyspozycję naszej liderki Magdaleny Stysiak, i dość pewnie wygrała trzy kolejne sety. Dwukrotnie do 21 i do 23.

Pomimo porażki w ostatnim meczu fazy grupowej, ten etap zmagań na EuroVolleyW 2021 w wykonaniu reprezentacji Polski należy ocenić jednoznacznie pozytywnie. Mało kto spodziewał się po nieudanej Siatkarskiej Lidze Narodów 2021, że Polki wygrają z Niemkami i wyprzedzą jest w grupie „B”, zajmując jedno z dwóch pierwszych miejsce.

Grupa „B”, z której awans poza Polkami i Bułgarkami wywalczyły też Niemki i Czeszki, w fazie pucharowej skrzyżuje się w grupą „D”, która grała w rumuńskim Cluj. Najlepsze w tamtym zestawieniu okazały się Turczynki, które wyprzedziły Holenderki, Ukrainki i Szwedki.

Mecze 1/8 finału i późniejsze ćwierćfinały tej połówki turniejowej drabinki będą rozgrywane w Płowdiwie, co jest sporym handicapem dla zespołów z „polskiej grupy”. Biało-Czerwone zmierzą się w nich najpierw z Ukrainkami, a w ewentualnym meczu o półfinał z lepszym z pary Turcja – Czechy.

Mecz Polska – Ukraina w 1/8 finału EuroVolleyW 2021 zaplanowano na niedzielę 29 sierpnia.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button