EuroVolleyW 2021: Polki zagrają o półfinał! Kiedy mecz z Turcją? (Plan transmisji ćwierćfinałów)

W poniedziałek zakończyliśmy zmagania w 1/8 finału Mistrzostw Europy 2021 w piłce siatkowej kobiet, a już dzisiaj, we wtorek 31 sierpnia, rozegrane zostaną dwa pierwsze ćwierćfinały, w tym spotkanie z udziałem polskiej drużyny narodowej, której przyjdzie się zmierzyć z reprezentacją Turcji. O której na parkiet wyjdą Biało-Czerwone?

EuroVolleyW 2021: Polki zagrają o półfinał! Kiedy mecz z Turcją? (Plan transmisji ćwierćfinałów) [Fot.: CEV]

ME 2021 siatkarek: Polska zagra we wtorek z Turcją o półfinał

W porównaniu do 2019 roku, tegoroczna edycja europejskiego czempionatu obfituje w mniejsze lub większe niespodzianki. Wystarczy przypomnieć, że podczas MEK 2019 na etapie 1/8 finału nie odpadł żaden z faworytów, a aż sześciu wygrywało swoje spotkania do zera, a siedmiu także różnicą co najmniej kilkunastu małych punktów. Podczas EuroVolleyW 2021 mam już dwie sensacje i kilka drobniejszych zaskoczeń.

Tą największą jest porażka Bułgarek z debiutującymi w imprezie tej rangi Szwedkami. I to na własnym parkiecie, w Płowdiwie. Drużyna gospodarza w całym meczu zdobyła o 15 punktów więcej od przeciwniczek, ale w setach przegrała 2:3. Sporą niespodzianką jest również porażka Chorwatek z Francuzkami w takim samym stosunku. Kilka innych drużyn urwało faworytkom po secie.

W tym gronie znalazły się Ukrainki i Czeszki, które ostatecznie przegrały z Polską i Turcją 1:3, ale potrafiły się postawić. Ostatecznie jednak podopieczne Jacka Nawrockiego i Giovanniego Guidettiego wywiązały się z roli faworyta, dzięki czemu zmierzą się w bezpośrednim pojedynku o awans do strefy finałowej. Mecz siatkarek Polska – Turcja o godzinie 19:30 we wtorek 31 sierpnia w bułgarskim Płowdiwie.

Ćwierćfinał EuroVolleyW 2021: Historia spotkań Polska – Turcja siatkarek

Na przestrzeni pięciu ostatnich lat byliśmy świadkami kilku potyczek polskich siatkarek z tureckimi i niestety ich bilans nie jest dla nas korzystny. Przegrywaliśmy zarówno te najważniejsze pojedynki, jak i te rozgrywane w ramach imprez niższej rangi niż te mistrzowskie. Obecna seria porażek liczy aż siedem meczów, więc trudno o optymizm.

To z Turcją podopieczne Jacka Nawrockiego przegrały bój o awans do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 (2:3). To również z Turczynkami Biało-Czerwone przegrały półfinał Mistrzostw Europy siatkarek w 2019 roku (1:3). Dwa lata wcześniej podczas EuroVolleyW 2017 również górą były rywalki znad Bosforu. Podobnie jak we wszystkich spotkaniach Siatkarskiej Ligi Narodów.

Wydaje się również, że Turcja gra lepszą siatkówkę podczas tegorocznego czempionatu i to pomimo braku trzech olimpijek, a także kolejnych absencji, żeby wymienić Meryem Boz (koronawirus) czy Melihę Ismailoglu (kontuzja). Chyba w tym brakach polskie siatkarki muszą upatrywać swojej szansy i oby faktycznie uwierzyły, że ją mają.

Plan transmisji 1/4 finału ME 2021 siatkarek

Wszystkie spotkania Mistrzostw Europy 2021 siatkarek można oglądać na antenach Telewizji Polsat, która transmituje zmagania na swoich sportowych kanałach (Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News), a mecze Polek także na otwartym Super Polsacie. Mecze są również dostępne na platformie internetowej nadawcy.

Mecze 1/4 finału ME siatkarek 2021:
 
Wtorek 31 sierpnia, godzina 16:30: Holandia – Szwecja (Polsat Sport)
Wtorek 31 sierpnia, godzina 19:30: Turcja – Polska (Polsat Sport)

Środa 1 września, godzina 17:00: Włochy – Rosja (Polsat Sport)
Środa 1 września, godzina 20:00: Serbia  Francja (Polsat Sport

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button