EuroVolleyM 2021: Rosja na kolanach, Polska w półfinale!

We wtorek 14 września rozegrane zostały dwa pierwsze ćwierćfinały CEV Mistrzostw Europy 2021 w piłce siatkowej mężczyzn. W obu wygrywali faworyci. Najpierw Serbia pokonała 3:0 Holandię, a późnym wieczorem Biało-Czerwoni rozbili Sborną, zwyciężając również bez straty seta! W środę poznamy półfinałowych rywali drużyn narodowych Serbii i Polski, które już na pewno zagrają w dniach 17-18 września w katowickim „Spodku”.

EuroVolleyM 2021: Rosja na kolanach, Polska w półfinale! (Fot.: CEV/materiały prasowe)

Polska w półfinale EuroVolleyM 2021

Co to był za mecz! Siatkarska reprezentacja Polski rozegrała niesamowity mecz, nie dając wicemistrzom olimpijskim z Tokio najmniejszy szans. Podopieczni Vitala Heynena byli niesieni dopingiem fantastycznej, 14- tysięcznej publiczności, która wypełniła po brzegi gdańsko-sopocką ERGO Areną. Kubiak i spółka od początku narzucili wysokie tempo, wywierając ogromną presję na rywalu w polu zagrywki oraz znakomicie grając w bloku i obronie. Pozbawieni swojej największej gwiazdy Rosjanie, mowa oczywiście o Maksimie Michajłowie, nie byli w stanie zatrzymać polskiego walca.

Wyniki poszczególnych setów w zasadzie mówią same za siebie. W setnym meczu Vitala Heynena w roli szkoleniowca polskiej drużyny narodowej, Biało-Czerwoni wygrywali z Rosją 25:14, 26:24 i 25:19. Najwięcej punktów w naszej ekipie zdobyli solidarnie przyjmujący Wilfredo Leon i atakujący Bartosz Kurek, którzy zapisali na swoim koncie po 14 oczek.

W drugim, a chronologicznie pierwszym wtorkowym ćwierćfinale, Serbowie po zaciętej walce pokonali 3:0 Holendrów. Tym samym obrońcy tytułu sprzed dwóch lat również zameldowali się w strefie medalowej i we wtorek polecą razem z Polakami do Katowic, gdzie w „Spodku” rozegrane zostaną półfinały i mecze o medale (17-18 września).

Kogo jeszcze zobaczymy w najlepszej czwórce turnieju? Tego dowiemy się już w środę, kiedy Włosi zmierzą się z Niemcami, a Czesi ze Słoweńcami. Zwycięzca tego drugiego spotkania będzie półfinałowym rywalem Biało-Czerwonych.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button