EuroVolleyM 2021: Polska poznała półfinałowego rywala, łatwo nie będzie!

To drużyna narodowa Słowenii będzie rywalem reprezentacji Polski w półfinałowym meczu CEV Mistrzostw Europy 2021 w piłce siatkowej mężczyzn. W drugim półfinale dojdzie do starcia Serbów z Włochami, którzy rozbili w środowym ćwierćfinale Niemców. Kiedy meczu Polska – Słowenia w 1/2 finału EuroVolleyM 2021?

EuroVolleyM 2021: Polska poznała półfinałowego rywala, łatwo nie będzie! (Fot.: CEV/materiały prasowe)

Mistrzostwa Europy siatkarzy: Poznaliśmy wszystkich półfinalistów

Jako pierwsze awans do półfinału EuroVolleyM 2021 wywalczyły już we wtorek reprezentacje Polski i Serbii, które bez straty seta pokonały drużyny narodowe Rosji i Holandii. Biało-Czerwonych do wygranej poprowadził duet Leon-Kurek, który zdobył łącznie aż 30 punktów, ale tak naprawdę cały zespół zagrał koncertowo i zasłużył na miejsce w strefie medalowej europejskiego czempionatu. Podobnie jak ekipa Plavich, choć ta nie zagrała już tak dobrze przeciwko Oranje.

W Ostrawie ćwierćfinały zostały rozegrane dzień później i również nie było niespodzianek, a faworycie nie oddali przeciwnikom nawet jednego seta. Zaczęło się od nokautu jaki Włosi zafundowali Niemcom, dosłownie gromiąc ich w trzech partiach. Niespodzianki nie sprawili też Czesi, którzy kilka dni temu sensacyjnie wyeliminowali Francuzów, aktualnych mistrzów olimpijskich. Tym razem musieli jednak uznać wyższość Słoweńców.

To właśnie reprezentacja Słowenii będzie rywalem polskiej drużyny narodowej. Podobnie jak w 2019 roku, kiedy to podczas siatkarskich mistrzostw Starego Kontynentu. Wówczas grający w Lublanie rywale okazali się lepsi w czterech setach. Jednak teraz atut własnego boiska będzie po stronie Biało-Czerwonych.

EuroVolleyM 2021: Kiedy mecz Polska – Słowenia?

Mecz Polska – Słowenia o godzinie 20:30 w sobotę 18 września 2021 roku. Jego areną będzie katowicki „Spodek”, nazywany mekką polskiej siatkówki. To właśnie w stolicy Górnego Śląska reprezentacja Polski sięgała po mistrzostwo świata w 2014 roku. Niezwykła atmosfera, jaka panuje na trybunach tej legendarnej hali, powinna ponieść podopiecznych Vitala Heynena do kolejnego sukcesu, prawdopodobnie już ostatniego w roli selekcjonera naszej drużyny narodowej.

Zanim jednak na parkiet „Spodka” wyjdą polscy siatkarze, pojawią się na nim zawodnicy z Serbii i Włoch, które powalczą o wielki finał EuroVolleyM 2021 od godziny 17:30. Italia bez swoich największych gwiazd spisuje się naprawdę dobrze, ale doświadczenie zdecydowanie przemawia za broniącymi tytułu Serbami.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button