EuroVolleyM 2021: O włos od sensacji w 1/8 finału! (Wyniki niedzielnych meczów)

W niedzielę 12 września rozegrane zostały aż cztery mecze 1/8 finału CEV Mistrzostw Europy 2021 w piłce siatkowej mężczyzn, po dwa w czeskiej Ostrawie oraz w hali na granicy Gdańska i Sopotu. Zdecydowanie większej dawki emocji dostarczyły konfrontacje, do których doszło w ERGO Arenie. W obu przypadkach o awansie do ćwierćfinału EuroVolleyM 2021 decydował tie-break. Koniec końców, w 1/4 finału faworyci zameldowali się w komplecie. W poniedziałek dwa ostatnie spotkania tej fazy zmagań, a już od wtorku walka o miejsce w strefie medalowej.

EuroVolleyM 2021: O włos od sensacji w 1/8 finału! (Wyniki niedzielnych meczów) [Fot.: CEV]

Mistrzostwa Europy siatkarzy: Tie-breaki decydowały o awansie do ćwierćfinałów

Jako pierwsi na parkiet gdańsko-sopockiej ERGO Areny, gdzie w sobotę miejsce w najlepszej ósemce EuroVolleyM 2021 zapewnili sobie Polacy i Rosjanie, wyszli w niedzielę siatkarze z Holandii i Portugalii. Ci pierwsi wygrali rywalizację w grupie „C” z Rosją, Turcją i Finlandią, więc byli uważani za zdecydowanych faworytów w konfrontacji z czwartą drużyną grupy „A”. Analitycy firm bukmacherski dawali im blisko 90% szans na awans. Tymczasem też przyszedł w bólach, po pięciosetowej walce, okraszonej zwycięstwem 15:13 w tie-breaku. Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie fantastyczny występ atakującego Nimira Abdel-Aziza, który zdobył aż 37 punktów!

Podobne kłopoty ze zdecydowanie niżej notowanym rywalem mieli również Serbowie, którzy w rywalizacji grupowej przegrali tylko z Biało-Czerwonymi (2:3). W niedzielę przyszło im się zmierzyć z Turcją i pomimo dobrego początku (25:18), po kolejnej godzinie gry to austajder był na prowadzeniu 2:1 w setach. Ostatecznie jednak górę wzięło ogromne doświadczenie Plavich, którzy bronią wywalczonego dwa lata tytułu. Czwarty set wygrany 25:23, piąty 15:12 i udało się wczołgać do 1/4 finału CEV Mistrzostw Europy 2021 mężczyzn. Największa w tym zasługa Urosa Kovacevicia (18 punktów), który w sezonie 2021/2022 będzie występował w PlusLidze, gdzie będzie reprezentował barwy Aluronu CMC Warty Zawiercie.

Ostatecznie sensacji nie było też w Ostrawie, gdzie najpierw Włosi rozbili do zera Łotyszy, a następnie Niemcy w czterech setach rozprawili się z Bułgarami, którzy postanowili dokonać rewolucji pokoleniowej w swojej kadrze. W poniedziałek w Czechach odbędą się dwa ostatnie pojedynki 1/8 finału EuroVolleyM 2021: o godzinie 16:00 Słowenia zmierzy się z Chorwacją, od 19:00 Czesi spróbują zatrzymać Francuzów, aktualnych mistrzów olimpijskich z Tokio.

We wtorek wystartują z kolei ćwierćfinały CEV Mistrzostw Europy 2021 w piłce siatkowej mężczyzn. W ERGO Arenie o awans do strefy medalowej powalczą Serbowie z Holendrami (17:30) oraz Polacy z Rosjanami (20:30). Będzie się działo!

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM
Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM

This will close in 0 seconds