EuroVolleyM 2021: Bieniek i Łomacz przed sobotnim półfinałem!

Już jutro, w sobotę 18 września o godzinie 17:30 w katowickim „Spodku”, siatkarska reprezentacja Polski mężczyzn powalczy o awans do wielkiego finału CEV Mistrzostw Europy 2021. Rywalem Biało-Czerwonych będzie drużyna narodowa Słowenii. Warto jednak cofnąć się jeszcze do ćwierćfinału z Rosją, w którym podopieczni Vitala Heynena zdominowali wicemistrzów olimpijskich. Jak ten pojedynek widzieli sami siatkarze?

EuroVolleyM 2021: Bieniek i Łomacz przed sobotnim półfinałem! (Fot.: FIVB)

Grzegorz Łomacz po ćwierćfinale

Podstawowy rozgrywający PGE Skry Bełchatów w drużynie narodowej pełni na ogół rolę zmiennika i tak też było w meczu z Rosją, w których pojawiał się na podwójnej zmianie, mającej na celu poprawienie naszego ustawienia pod siatką. „Gregor” wchodził do drugiej linii za atakującego Bartosza Kurka, a pod siatkarza za rozgrywającego Fabiana Drzyzgę pojawiał się drugi atakujący Łukasz Kaczmarek.

Nie zmienia to faktu, że Łomacz już od wielu lat jest bardzo ważnym ogniwem siatkarskiej reprezentacji Polski i jednym z najbardziej doświadczonych zawodników. Co miał do powiedzenia po zwycięstwie 3:0 z Rosją?

Mateusz Bieniek przed półfinałem

Więcej czasu na parkiecie spędził drugi z przedstawicieli PGE Skry Bełchatów w kadrze, środkowy Mateusz Bieniek, który zmieniał się na boisku z Piotrem Nowakowskim. Popularny „Bieniu” zapisał na swoi koncie trzy oczka, punktując w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Poniżej jego krótki komentarz dotyczący awansu do 1/2 finału CEV Mistrzostw Europy 2021 w piłce siatkowej mężczyzn.

EuroVolleyM 2021: Gdzie obejrzeć Polska – Słowenia?

Mecz Polska – Słowenia o godzinie 17:30 w sobotę 18 września. Przypominamy, że rywalizacja o medale turnieju finałowego EuroVolleyM 2021 odbędzie się w przedostatni weekend września, a jej areną będzie katowicki „Spodek”, nazywany nie bez przyczyny mekką polskiej siatkówki. To w sercu Górnego Śląska rodziła się potęga polskiej siatkówki reprezentacyjnej. To tam przez lata Biało-Czerwoni rozgrywali swoje najważniejsze spotkania.

W Katowicach po raz pierwszy zagraliśmy w Final Four Ligi Światowej, ale przede wszystkim sięgnęliśmy po złoto Mistrzostw Świata 2014. Zawodników, którzy pamiętają tamten sukces jest w obecnej kadrze czterech: Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Piotr Nowakowski i Paweł Zatorski. Im powinno szczególnie zależeć na złocie EuroVolleyM 2021 i wierzymy, że je zdobędą.

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button