EURO 2022 w piłce ręcznej mężczyzn: Polska przegrała ze Szwecją w Grupie II

Reprezentacja Polski przegrała 18:28 ze Szwecją w swoim drugim meczu grupy II podczas Mistrzostw Europy odbywających na Węgrzech i na Słowacji. W pozostałych spotkaniach Hiszpania pokonała Rosję 26:25 , a Norwegia była lepsza od zespołu z Niemiec 28:23.

HISZPANIA – ROSJA 26:25

Niespodziewany przebieg meczu został po raz kolejny rozegrany na Ondrey Arena w Bratysławie , na 14 minut przed końcem spotkania Rosja prowadziła z Hiszpanią (22:18) , ale nie zdołała dowieść wygranej do końca spotkania gdyż to Hiszpanie zdołali odrobić stratę , a w ostatnich minutach strzelić decydującą bramkę. Rosja miała szansę na remis ale lewo skrzydłowy reprezentacji Sbornej Igor Soroka nie trafił rzutu karnego , piłkę posyłając w słupek. Hiszpania przedłużyła swoją rekordową passę bez porażki w rozgrywkach do 17 meczów.

SZWECJA POZBAWIŁA SZANS

Nie było wątpliwości, kto będzie zwycięzcą meczu pomiędzy Szwecją a Polską. Skandynawowie odnieśli wyraźne zwycięstwo 28:18, drugie z rzędu w rundzie zasadniczej EHF EURO 2022. Tak naprawdę ten mecz rozstrzygnął się już po pierwszych 30 minutach meczu , skoro reprezentacja Polski była w stanie strzelić tylko 6 goli , a tracąc ich aż 14. Po tym spotkaniu Polska jest pierwszą drużyną w grupie która nie ma już szans na awans do półfinału.

NORWEGIA ODNIOSŁA DRUGIE Z RZĘDU ZWYCIĘSTWO

Choć wielu mogło wykluczyć Norwegię po tym, jak zostali pokonani przez Rosję w rundzie wstępnej, brązowi medaliści EHF EURO 2020 wrócili w dobrym stylu i przedłużyli swoją zwycięską passę do trzech meczów, pokonując tym razem drużynę z Niemiec 28:23. Punktem zwrotnym tego spotkania był początek spotkania kiedy Norwegia prowadziła po 10 minutach meczu już 5:1 i kontrolując tak naprawdę przebieg rywalizacji do samego jej końca. Norwegia pozostaje najsilniejszym atakiem w rozgrywkach, strzelając 162 gole w pierwszych pięciu meczach, a Niemcy odnieśli już drugą porażkę z rzędu po wczorajszej przegranej z Hiszpanią , dziś okazali się słabsi od Wikingów.

GRUPA II:

1.Hiszpania 6 pkt.

2.Norwegia 4 pkt.

3.Szwecja 4 pkt.

4.Niemcy 2 pkt.

5.Rosja 2 pkt.

6.Polska 0 pkt.

Grupa II zaczyna się teraz kształtować. Hiszpania ma sześć punktów, Norwegia i Szwecja po cztery, Niemcy i Rosja po dwa, a Polska zero. Dwa pierwsze zespoły wchodzą do półfinału. Jutro swoje mecze rozegrają drużyny z Grupy I.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X