EURO 2022: Szwecja i Hiszpania awansowali do półfinału

We wtorek 25 stycznia dowiedzieliśmy kto awansuje do półfinału z grupy II

Polska – Hiszpania 27:28 (13:14)

„La Furia Roja” zagra w półfinale po raz szósty z rzędu i będzie miała szansę na obronę tytułu sprzed dwóch lat, podczas gdy Polacy zakończyli drugą fazę grupową z jednym punktem i z ostatnim miejscem w tabeli. Hiszpanie od początku narzucili swój styl gry prowadząc już 7:3, jednak biało-czerwoni byli w stanie od tego momentu zniwelować stratę do jednej bramki, dzięki dwóm skutecznym rzutom obrońcy Damiana Przytuły. Jako ciekawostkę można podać że sześć z 14 goli rzuconych przez Hiszpanię w pierwszej połowie to bramki które zostały zdobyte dzięki szybkiemu wznowieniu do gry. Polacy mogli ten mecz ostatecznie wygrać ale ani Arkadiusz Moryto , ani Jan Czuwara nie byli w stanie pokonać w końcówce dobrze dysponowanego bramkarza Rodrigo Corralesa.

Niemcy – Rosja 30:29 (16:12)

Po trzech przegranych z rzędu w głównej rundzie grupy II w Bratysławie, Niemcy zakończyły EHF EURO 2022 odnosząc zwycięstwo nad Rosją 30:29. Zwycięstwo przypieczętował gol zdobyty przez lewego skrzydłowego Patricka Ziekera na 11 sekund przed końcem. Niemcy zajęły czwarte miejsce w grupie z czterema punktami, podczas gdy Rosja, która rozpoczęła rundę główną z dwoma punktami, zdołała zebrać tylko jeden i zajęła w nich piąte miejsce.

Szwecja – Norwegia 24:23 (9:14)

Kiedy Sander Sagosen strzelił gola, Norwegia prowadziła już 23:19 na sześć minut przed końcem meczu, wtedy wszystko wydawało się stracone dla Szwecji. Jednak zespół Trzech Koron zdołał odwrócić losy meczu i wygrać ostatecznie te spotkanie. Było to zwycięstwo, które przypieczętowało drugie miejsce w grupie i awans do półfinału , kosztem zespołu z Norwegii.

Grupa II:

  1. Hiszpania – awans
  2. Szwecja – awans
  3. Norwegia
  4. Niemcy
  5. Rosja
  6. Polska

0 / 5. Ocen: 0

Paweł Mikulski

Uwielbiam muzykę Krzysztofa Krawczyka i grać w gry retro. A poza pracą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Najnowsze wiadomości

Back to top button