EURO 2022: Kto dołączy do Danii i uzupełni stawkę półfinalistów?

Po wygraniu szóstego z rzędu meczu od początku EHF EURO 2022 Dania zdobyła w poniedziałek pierwszy bilet do półfinału, ale po zakończeniu rundy głównej w Budapeszcie jest jeszcze jedna niewiadoma.

Czarnogóra – Islandia ( środa 26 stycznia godz. 15:30)

Czarnogóra już odpadła z wyścigu półfinałowego, ale za to Islandia wciąż może marzyć o awansie do półfinału , tylko nie wszystko od niej już zależy . Będą musieli wygrać i mieć nadzieję, że Francja nie zdobędzie punktu w meczu z Danią. Obie drużyny nigdy nie zmierzyły się ze sobą na EHF EURO. Grali ze sobą w eliminacjach EHF EURO 2016, kiedy obie reprezentacje wygrały swoje mecze u siebie. Islandia po porażce w ostatnim meczu z Chorwacją , teraz nie może sobie pozwolić na porażkę. Wszystko będzie zależeć od formacji obronnej ( póki co spisuje się dobrze na tym turnieju) oraz na to jak się spiszę ich lider Ómar Ingi Magnusson, który strzelił dla zespołu już 38 goli. Mimo tego że zespół z Czarnogóry gra już tylko o pietruszkę to muszą uważać żeby Branko Vujovica i spółkę nie zlekceważyć.

Holandia – Chorwacja ( środa 26 stycznia godz. 18:00)

Nawet jeśli obie drużyny są teraz poza wyścigiem o półfinały, Holandia może nadal mieć nadzieję, że jeśli wygra, to zostanie 5 czy 6 zespołem Europy co jak na ten zespół jest wielką niespodzianką , bo nikt przed tym turniejem na nich nie stawiał. Ten mecz również jest ważny dla Chorwata Ivana Cupica który potrzebuje tylko dwóch bramek do wyprzedzenia Duńczyka Larsa Christiansena w rankingu najlepszych strzelców wszech czasów EHF EURO.

Dania – Francja ( środa 26 stycznia godz. 20:30)

Podczas gdy Dania jest już w półfinale rozgrywek, wygrawszy wszystkie dotychczasowe mecze, Francja potrzebuje przynajmniej remisu lub (Islandia swój mecz zremisuje lub przegra) , aby dostać się jako ostatnia drużyna do grona półfinalistów. Na niekorzyść Duńczyków przemawia fakt że wszystkie cztery konfrontacje z ekipą trójkolorowych na Euro kończyły się za każdym razem porażką Skandynawów. Jakim składem na mecz z Francją wyjdą zatem wicemistrzowie olimpijscy z Tokio 2020 ?? Czy za wszelką cenę będą chcieli wyrzucić z turnieju mistrzów olimpijskich, przy okazji rewanżując się za finał igrzysk??

Grupa I:

1.Dania 8 pkt.

2.Francja 6 pkt.

3.Islandia 4 pkt.

4.Chorwacja 2 pkt.

5.Czarnogóra 2 pkt.

6.Holandia 2 pkt.

0 / 5. Ocen: 0

Paweł Mikulski

Uwielbiam muzykę Krzysztofa Krawczyka i grać w gry retro. A poza pracą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Najnowsze wiadomości

Back to top button