Eriksen wróci do Tottenhamu? Conte: „To byłaby dobra okazja.”

Christian Eriksen dołączył w styczniu do Brentford, siedem miesięcy po tragicznym wypadku w czasie Euro 2020, kiedy to padł na murawę pod wpływem zatrzymania akcji serca. Eriksen większość swojej kariery spędził w drużynie Tottenhamu . Conte nie wyklucza powrotu duńczyka do Londynu: „To byłaby dobra okazja dla niego, dla mnie i dla klubu”.

Eriksen może powrócić do Tottenhamu (Fot.: Twitter/@brentfordfc)

Christian Eriksen wrócił do Premier League

Christian Eriksen mimo ponad półrocznej przerwy od futbolu nie mógł narzekać na zainteresowanie swoją osobą wśród klubów Premier League, zainteresowanych było kilku. Ostateczne podpisał 6-miesięczną umowę z Brentford, a głównym czynnikiem do tego miała być znajomość z duńskim szkoleniowcem klubu Thomasem Frankiem oraz aż 7 rodaków w kadrze.

Trener Tottenhamu Antonio Conte wspomniał ostatnio o tym, że przypadkiem spotkał Duńczyka w hotelowym lobby w ostatni weekend. Przyznał, że choć klub nie był zainteresowany sprowadzeniem go zimą, to latem ta sytuacja może się zmienić.

„Bez wątpliwości Christian Eriksen jest częścią historii Tottenhamu. Jego powrót tutaj byłby dobrą okazją dla niego, dla mnie i dla klubu”

„W tym momencie jest piłkarzem Brentford, tylko na 6 miesięcy i zobaczymy co wydarzy się dalej.”

Eriksen i Conte mieli już okazję pracować razem w Interze Mediolan i to właśnie Włoch był pomysłodawcą ściągnięcia piłkarza do Włoch.

„Jestem pierwszą osoba, która cieszy się z jego powrotu, ponieważ spędziliśmy bardzo dobry czas z Mediolania”

„Wygraliśmy ligę i spędziliśmy dwa ważne sezony razem. Życzę mu wszystkiego najlepszego w przyszłości. Nigdy nie wiesz co się wydarzy.”

Eriksen nie miał jeszcze okazji zadebiutować w Brentford. Jego nowy klub znajduje się w tym momencie na 14 miejscu w Premier League, a dzisiaj wieczorem podejmie Manchester City.

0 / 5. Ocen: 0

Source
SkySports

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x