Eliminacje MŚ 2022: Polska bez rozstawienia w barażach!

We wtorek późnym wieczorem dobiegła końca faza grupowa europejskich eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Niestety wyniki nie ułożyły się po myśli Biało-Czerwonych, którzy ostatecznie poniedziałkową porażką z Węgrami zaprzepaścili szansę na rozstawienie w półfinałach baraży strefy UEFA.

Eliminacje MŚ 2022: Polska bez rozstawienia w barażach!

Uczestnicy baraży eliminacji MŚ 2022

Po wieńczących fazę grupową kwalifikacji do katarskiego mundialu meczach wiemy już na pewno, że w przyszłym roku o medale piłkarskich mistrzostw świata powalczą reprezentacje krajów takich jak: Serbia, Hiszpania, Szwajcaria, Francja, Belgia, Dania, Holandia, Chorwacja, Anglia oraz Niemcy. Dla reprezentacji zrzeszony w Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) pozostały jeszcze trzy wolne miejsca.

Ostatni finaliści zostaną wyłonieni w marcowych barażach. Weźmie w nich udział 12 drużyn (10 „wicemistrzów” grup eliminacyjnych oraz 2 zespoły, które wygrały swoje grupy Ligi Narodów UEFA). Rywalizacja ta toczyć się w systemie play-off. Najpierw czekają nas półfinały, a następnie finały w trzech czterozespołowych częściach drabinki fazy pucharowej. Awans wywalczą tylko zwycięzcy każdej z nich.

Zła wiadomość dla polskich kibiców, ale też piłkarzy jest taka, że w losowaniu baraży, które odbędzie się już w piątek 26 listopada, Biało-Czerwoni nie będą rozstawieni. Co to dla nas oznacza? Potencjalnie dwa trudne mecze oraz konieczność gry półfinału na wyjeździe. Jak to będzie wyglądać w szczegółach? Rozstawionych będzie sześć najlepszych zespołów kwalifikacji i to one zagrają u siebie.

Rozstawieni: Portugalia, Szkocja, Włochy, Rosja, Szwecja, Walia.
Nierozstawieni: Turcja, POLSKA, Macedonia Północna, Finlandia, Austria, Czechy.

Jak więc widać, podopieczni Paulo Sousy już w pierwszej rundzie mogą trafić na potęgi europejskiego futbolu, dwóch ostatnich mistrzów Starego Kontynentu, Włochów lub Portugalię. Z pozostałymi będzie łatwiej powalczyć, co nie znaczy, że będziemy faworytami takiego spotkania. Chyba, że dopisze nam szczęście i trafimy na Szkotów.

Przypominamy, że spotkania barażowe zostaną rozegrane pod koniec marca 2022 roku. Półfinały odbędą się w dniach 24 i 25 marca, a mecze finałowe 28 i 29 marca. Innej szansy na wywalczenie awansu do katarskiego mundialu dla europejskich drużyn już nie będzie.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button