Ekstraklasa przekłada mecze 9. kolejki!

Po tygodniowej przerwie na mecze FORTUNA Pucharu Polski (w poniedziałek Znicz – Pruszków Lech Poznań) i tuż przed dwutygodniową przerwą na mecze reprezentacyjne rozegranych miało zostać osiem spotkań 9. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, ale ponownie plany pokrzyżowała epidemia koronawiorusa. W poniedziałek zdecydowano, że aż trzy pojedynki odbędą się w innym terminie niż najbliższy weekend!

Ekstraklasa przekłada mecze 9. kolejki! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

PKO Ekstraklasa: Trzy mecze odwołane

Jak już wspomniano na wstępie trzy mecze najbliższej serii gier zostały przełożone ze względu pozytywne wyniki znaczącej liczby testów pod kątem obecności wirusa Sars-COV-2 wśród zawodników Piasta Gliwice, Wisły Płock oraz KGHM Zagłębia Lubin, Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. przełożył na nowe terminy nastęujące potyczki:

Przełożone mecze 9. kolejki:
Górnik Zabrze – Piast Gliwice
Wisła Płock – Pogoń Szczecin
Podbeskidzie Bielsko–Biała – KGHM Zagłębie Lubin

To jednak nie koniec zmian w harmonogrami najbliższej kolejki rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy 2020/2021, gdyż jednocześnie na prośbę telewizji Canal+ mecz Raków Częstochowa – Wisła Kraków, zamiast w najbliższy piątek, zostanie rozegrany w niedzielę 8 listopada 2020 roku o godzinie 17:30.

„Wstępnie mecz Podbeskidzia z Zagłębiem został wyznaczony na 16 listopada o 20:30, terminy pozostałych zaległych spotkań ustalimy w tym tygodniu. Na szczęście będziemy mieli zaraz dwutygodniową przerwę na mecze reprezentacji, dzięki czemu zawodnicy będą mieli czas na powrót do zdrowia i do treningów, zgodnie z zaleceniami Zespołu Medycznego PZPN. Pozostałe spotkania wstępnie planujemy rozegrać jeszcze przed 10 kolejką, dzięki czemu mamy szansę uniknąć większych problemów terminarzowych. Zapewne wymusi to pewną korektę kolejności spotkań w 10 kolejce, która będzie rozegrana po przerwie reprezentacyjnej. Na szczęście, rozegraliśmy już wcześniej wszystkie zaległe mecze z wyjątkiem dwóch, mamy więc jeszcze spore pole manewru. O szczegółach poinformujemy w najbliższych dniach” – wyjaśnił Marcin Stefański, Dyrektor Operacyjny Ekstraklasy S.A.

Jak czytamy w dalszej części oświadczenia organizatora zmagań o piłkarskie mistrzostwo naszego kraju, mimo zaostrzonej sytuacji epidemicznej Ekstraklasa S.A. zamierza kontynuować mecze zgodnie z przyjętym terminarzem. Wszyscy uczestnicy rozgrywek , czyli około 400 osób, podlegają ścisłym procedurom sanitarno-medycznym, obejmującym m.in. codzienne obserwacje stanu zdrowia i regularne testy. Mają one na celu zapobieganie i wczesne wykrywanie ewentualnych zakażeń. W takich przypadkach, natychmiast wdrażane są procedury izolacji. Stosowane rozwiązania przekładają się na bezpieczeństwo uczestników rozgrywek.

PKO Ekstraklasa: Nowy terminarz 9. kolejki

Zaktualizowany terminarz 9. Kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy:
Sobota 2020-11-07: Stal Mielec – Warta Poznań – 15:00 CANAL+ SPORT
Sobota 2020-11-07: Cracovia – Jagiellonia Białystok – 17:30 CANAL+ SPORT
Sobota 2020-11-07 Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław – 20:00 CANAL+ SPORT/CANAL+4K
Niedziela 2020-11-08: Legia Warszawa – Lech Poznań – 15:00 CANAL+/CANAL+4K/TVP1
Niedziela 2020-11-08: Raków Częstochowa – Wisła Kraków – 17:30 CANAL+
Poniedziałek 2020-11-16: Podbeskidzie Bielsko-Biała – KGHM Zagłębie Lubin – 20:30 CANAL+ SPORT
Górnik Zabrze – Piast Gliwice – termin do ustalenia
Wisła Płock – Pogoń Szczecin – termin do ustalenia

Zanim jednak przejdziemy do nowej kolejki zmagań o piłkarskie mistrzostwo naszego kraju warto pamiętać, że w poniedziałek 2 listopada czeka nas konfrontacja Warty Poznań z Legią Warszawa, ostatni zaległy mecz 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Więcej o tym spotkaniu przeczytasz na Blogu Bukmacherskim.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button