EHF EURO 2022: ZAPOWIEDŹ, TYPY (12.11)

W czwartek swoje pierwsze mecze drugiej fazy rozegrały cztery drużyny. Słowenki zdecydowanie zdominowały rywalki, za to Węgierki nieoczekiwanie stoczyły wyrównany pojedynek z brązowymi medalistkami mistrzostw świata.

Kto wyjdzie zwycięsko w starciu skandynawskim?

Chorwacja (kurs 8,00) – Dania (kurs 1,12) 12.11 godz.18:00

Drugą rundę grupową obie reprezentacje rozpoczęły w odmiennych nastrojach. Chorwatki po wyrównanej pierwszej połowie meczu ze Słowenkami, w drugiej dały się zdominować współgospodyniom mistrzostw ostatecznie przegrywając spotkanie 18:26. Zespół ze Skandynawii natomiast choć z problemami zdołał uporać się z najgorszą drużyną grupy E – Węgrami 29:27. Dla obu tych ekip ten mecz może zadecydować o tym kto będzie się bił o półfinał ME, a kto będzie miał na to niewielkie szanse.

Nasz typ: Dunki choć przegrały z Chorwatkami trzy ostatnie spotkania bezpośrednie, to w jutrzejszym starciu powinni ten trend przełamać.

STS Kod Promocyjny
Mecze mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet można obstawiać na sts.pl

Norwegia (kurs 1,30) – Szwecja (4,60) 12.11 godz.20:30

W wieczornym spotkaniu dojdzie do derbów Skandynawii obrończynie tytułu – Norweżki spotkają się ze Szwedkami. Faworytem jak prawie każdej potyczki są mistrzynie świata. My jednak spróbujemy choć trochę przekonać was do postawienia w tym meczu na Trzy Korony. A więc dlaczego Szwedki? Po pierwsze liderka, która zdobyła już na tych mistrzostwach 19 bramek – Nathalie Hagman, po drugie ich ostatnie spotkanie bezpośrednie zakończone remisem 30:30. Po trzecie wydaje się bardziej stabilnym zespołem niż rok temu, kiedy występowały na mistrzostwach świata, kończąc swój udział na ćwierćfinale. W tym roku mając za cel osiągnąć znacznie więcej.

5 / 5. Ocen: 5

Paweł Mikulski

Uwielbiam muzykę Krzysztofa Krawczyka i grać w gry retro. A poza pracą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x