EHF Euro 2022: zapowiedź, typy (09.11)

Zakończył się kolejny emocjonujący dzień mistrzostw Starego Kontynentu. Byliśmy dziś świadkami rywalizacji w grupach C i D. W większości spotkań triumfowały faworytki, niespodziankę sprawiły jedynie Biało Czerwone, które po ośmiu latach posuchy wygrały swój mecz na mistrzostwach Europy.

Czy Polki postraszą współgospodynie mistrzostw?

Macedonia Północna – Rumunia 09.11 godz. 18:00

W grupie C pozostała już tylko jedna niewiadoma. Mecz pomiędzy reprezentacją Macedoniii a Rumuni zadecyduje o tym kto zagra w drugiej fazie Euro. Zarówno jedna jak i druga reprezentacja nie zanotowały na tych mistrzostwach jeszcze zwycięstwa. Ze względu na to że Rumunki mają mniejszy stosunek bramek zdobytych do straconych to im wystarczy wygrana lub remis żeby awansować z trzeciego miejsca w grupie. Współgospodynie mistrzostw natomiast jeśli chcą liczyć się w walce o awans muszą ten mecz bezwzględnie wygrać.

Nasz typ: zwycięstwo Rumunii w handicapie (-7,5). Macedonki nigdy w historii nie wygrały z Rumunkami i nie zanosi się na to żeby ten status miały przełamać akurat teraz.

Polska – Czarnogóra 09.11 godz. 18:00

W poniedziałek reprezentacja Polski kobiet pokonała Hiszpanię 22:21. Biało-Czerwone wróciły z dalekiej podróży i odwróciły losy meczu. Wygrana pozwoliła im przedłużyć szansę na awans do drugiej fazy ME 2022. Wcześniej Polki przegrały z Niemkami 23:25. Z kolei Czarnogóra wygrała dotychczas oba mecze. To właśnie reprezentacja Czarnogóry będzie ostatnim rywalem polskiego zespołu w grupie D. Współgospodynie (4 pkt.) mistrzostw mają już pewny awans do drugiej rundy. O dwa pozostałe miejsca walczą drużyny z tej grupy: Polki (2 pkt.), Niemki (2) i Hiszpanki (0). Jedna z nich oczywiście odpadnie. Pytanie która? Najlepiej by było żeby ten mecz Polki poprostu wygrały lub zremisowały, ale ze względu na to że Czarnogórki w przypadku awansu biało-czerwonych do kolejnej fazy by ten mecz przegrały to zabierają ze sobą tylko dwa punkty do następnej rundy. Faworytem spotkania są jednak współgospodynie mistrzostw, które grając na swoim terenie są bardzo wymagającym przeciwnikiem, od początku grając bardzo agresywnie w obronie i skutecznie w ataku.

Nasz typ: zwycięstwo Czarnogóry w handicapie (-1,5). Polki wygrały ostatni mecz bezpośredni z Czarnogórkami, jednak na ich terenie może być o to niezwykle ciężko. Wydaje się że i tak Polki awansują do dalszej fazy mistrzostw po zwycięstwie z najsłabsza na tych mistrzostwach Hiszpanią.

STS Kod Promocyjny
Mecze ME w piłce ręcznej kobiet można obstawiać m.in na stronie bukmachera sts.pl

Francja – Holandia 09.11 godz. 20:30

Francja nie dała najmniejszych szans Rumunii zwyciężając 35:21 w drugiej kolejce rundy wstępnej ME 2022 piłkarek ręcznych. W grupie C Trójkolorowe oraz Holandia są już pewne gry w kolejnej fazie. Niewiadomą pozostaje jedynie kto zajmie pierwsze w grupie C. Pomarańczowe po dreszczowcu jaki sobie zgotowały w meczu 1 kolejki z Rumunkami, w drugiej kolejce spotkały ze współgospodyniami mistrzostw Macedonią Północną. Zdecydowanym faworytem poniedziałkowej rywalizacji były oczywiście Holenderki. Oranje nie zawiodły i wygrały z Macedonią Północną bardzo pewnie. Nie przytłoczyła ich nawet gorąca atmosfera na trybunach w Skopje. W starciu z Trójkolorowymi może nie są faworytem jednak zespół holenderski nie powinien też się przed nimi położyć.

Nasz typ: zwycięstwo Francji (kurs 1,50). Francuzki zwłaszcza w drugim meczu na mistrzostwach Europy pokazały swój potencjał jaki drzemie w tej drużynie. Rumunki były tylko tłem dla rozpędzonych Trójkolorowych i w tym starciu nie miały za wiele do powiedzenia. W starciu z Oranje wydają się oczywistym faworytem do wygrania spotkania.

Niemcy – Hiszpania 09.11 godz. 20:30

Zarówno Niemki jak i Hiszpanki nadal nie są pewne awansu do drugiej fazy mistrzostw. Jednak po meczu Polski z Czarnogórą będą już wiedziały nieco więcej. Naszym zachodnim sąsiadkom do awansu wystarczy remis lub nawet przegrana dwoma bramkami. Jeśli jednak wygrają Hiszpanki, to sytuacja w grupie może się niezwykle skomplikować. Tak naprawdę nie zależnie kto wygra w meczu Polek to i tak obie drużyny narodowe mają o co walczyć.

Nasz typ: zwycięstwo Hiszpanii (kurs 3.20). Dlaczego akurat w tym przypadku postawiliśmy na Hiszpanki? A to dlatego że dwa ostatnie mecze jakie rozegrały między sobą drużyny Niemiec oraz Hiszpanii, wygrały te drugie. Ponadto historia już nieraz pokazywała że drużyna, która już praktycznie została skreślona przez fachowców, nagle odwracała wynik spotkania i wychodziła z opresji obronną ręką.

5 / 5. Ocen: 3

Paweł Mikulski

Uwielbiam muzykę Krzysztofa Krawczyka i grać w gry retro. A poza pracą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x