EHF Euro 2022: zapowiedź oraz typy (10.11)

We wtorek zakończyły się zmagania w pierwszej fazie turnieju podczas Mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet dla drużyn z grup A i B. Trzy pierwsze zespoły z obydwu grup teraz łączą się tworząc grupę E z zachowaniem dorobku punktowego zdobytego po pierwszej fazie grupowej. Dwie najlepsze reprezentacje z tej połączonej grupy awansują do półfinału czempionatu.

Czy Węgierki pokonają Dunki?

Chorwacja (kurs 3,40) – Słowenia (kurs 1,50) 10.11 godz. 18:00

Jutrzejszym meczem Chorwatek ze współgospodyniami mistrzostw Słowenkami rozpocznie się druga faza zasadnicza mistrzostw Europy. Aktualne jeszcze brązowe medalistki ostatniego Euro po trzech meczach uzbierały dwa punkty po zwycięstwie nad najsłabszą w grupie Węgrami. Remis jaki osiągnęły w ostatnim meczu z debiutującą na tym czempionacie Szwajcarią (26:26) na szczęście nie doprowadził do nieszczęścia jakim być może było by nawet brak awansu do drugiej fazy zawodów. Dla Słowenek już sam awans z grupy ME jest najlepszym osiągnięciem od 2004 roku, kiedy również w fazie grupowej wygrały dwa spotkania. Sam fakt pokonania już na początku mistrzostw Danii, niespodziewanie ustawił je w komfortowej sytuacji przed następnymi wyzwaniami.

Nasz typ: zwycięstwo Słowenii. Obydwa zespoły mają po dwa punkty przed startem drugiej fazy zawodów. Mimo wygrania trzech ostatnich meczów przez Chorwatki, to faworytem konfrontacji wydają się być współgospodynie mistrzostw – Słowenki.

STS Kod Promocyjny
Mecze ME można oglądać na STS TV

Węgry (kurs 8.25) – Dania (kurs 1,12) 10.11 godz. 20:30

Dunki przed turniejem były wymieniane jako faworytki do medalu mistrzostw Europy. Po rozegraniu trzech spotkań wydaje się że drużyna ze Skandynawii rozkręca się z meczu na mecz. Najpierw czempionat rozpoczęły od niespodziewanej porażki nad Słowenkami (26:28), by dwa dni później rozbić Serbki (34:21). Na sam koniec zmagań grupowych po bardzo dobrej pierwszej połowie zdołały pokonać najlepszą drużynę grupy B – Szwecję (25:23). Węgierki natomiast rozczarowują swoją dyspozycją na tych mistrzostwach. W pierwszym meczu grupowym pokonały Szwajcarię (33:28), by w drugim meczu decydującym o tym kto zajmie drugie miejsce w grupie A przegrać z Chorwatkami – różnicą trzech bramek. W ostatnim meczu grupowym po wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej nie miały szans z mistrzyniami świata – Norweżkami (22:32).

Nasz typ: Dania wygra w handicapie (-4,5). Dunki w dotychczasowych meczach z Węgierkami radziły sobie bardzo dobrze, nie przegrywając z nimi od trzech spotkań. Ponadto będą chciały za wszelką cenę wygrać jak największą różnicą bramek, by poprawić sobie bilans goli. Co może mieć wpływ na końcowe rozstrzygnięcia w grupie E.

5 / 5. Ocen: 4

Paweł Mikulski

Uwielbiam muzykę Krzysztofa Krawczyka i grać w gry retro. A poza pracą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x