Egipt chce powtórzenia meczu z Senegalem

Egipska Federacja Piłki Nożnej żąda ponownego rozegrania rewanżowego meczu z Senegalem w ramach eliminacji do zbliżających się mistrzostw świata.

Haniebne zachowanie

Podczas spotkania Senegal – Egipt w eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze miały miejsce skandaliczne sceny. W konkursie jedenastek kibice gospodarzy oślepiali egipskich piłkarzy laserami, co w rezultacie bardzo przeszkadzało przyjezdnym. Egipcjanie nie wykorzystali aż trzech z czterech wykonywanych karnych. Ponadto, po zakończonym meczu doszo do niebezpiecznej sytuacji. Mohamed Salah został obrzucony butelkami przez senegalskich kibiców. Na szczęście zawodnikowi nic się nie stało, ponieważ ochroniarze w porę zdołali zasłonić jego głowę. Fani gospodadrzy zaatakowali również autokar, którym podróżowała drużyna „Faraonów”. Kilka osób miało zostać rannych.

Spotkanie obu ekip zakończyło się zwycięstwem Senegalu, nie wiadomo jednak, czy „Lwy Terangi” zagrają na tegorocznych mistrzostwach świata w Katarze. Przedstawiciele egipskiego futbolu złożyli oficjalna skargę na Senegal do FIFA oraz żądają ponownego rozegrania pojedynku z uwagi na skandaliczne zachowanie kibiców gospodarzy. Można sie spodziewać, że jeśli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, to mecz zostanie rozegrany na neutralnym terenie.

Nieznana jest przyszłość Carlosa Queiroza. Po przegranej rywalizacji o awans na mundial 69-letni selekcjoner podał się do dymisji. Teraz trener musi czekać na decyzję ze strony federacji. Jeśli spotkanie będzie powtórzone, to wtedy zespół raz jeszcze poprowadzi Queiroz.

Losowanie grup mistrzostw świata odbędzie się 1 kwietnia o godzinie 18.00 w Dausze.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x