Eden Hazard w Realu Madryt!

Real Madryt C.F. i Chelsea FC uzgodnili warunki transferu Edena Hazard – poinformowano w piątkowym komunikacie prasowym „Królewskich”.

Eden Hazard w Realu Madryt!
Eden Hazard w Realu Madryt! (Fot.: Real Madryt/Twitter)

Tym samym najdłuższa saga transferowa w europejskiej piłce dobiegła końca. Warto w tym miejscu przypomnieć, że ciągnie się ona od zakończenia zeszłorocznych Mistrzostw Świata w Rosji, gdzie Eden Hazard wraz z reprezentacją Belgii sięgnął po brązowy medal i udowodnił wszystkim, że jest piłkarzem z samego topu, co niektórzy wcześniej kwestionowali.

To wtedy sieci na Hazarda zarzucił Florentino Perez. Nie był jednak w stanie wykupić belgijskiego pomocnika ze Stamford Bridge, bo The Blues nie byli na finansowym musiku i jasno zaznaczyli, że zgodzę się na odejście swojego asa dopiero za rok, kiedy już znajdą jego następcę. Tak się też stało.

Eden Hazard podpisał z klubem Estadio Santiago Bernabeu pięcioletni kontrakt, który będzie obowiązywał dokładnie do 30 czerwca 2024 roku. Oficjalna prezentacja nowego gracza „Królewskich” odbędzie się w czwartek 13 czerwca.

Kwota transferu nie została podana do publicznej wiadomości, ale zarówno brytyjskie, jak i hiszpańskie media donoszą o kwocie oscylującej wokół 100 milionów w europejskiej walucie.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Eden Hazard w Realu Madryt!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P