Dziś finał MŚ w darta – Smith kontra Wright!

W Londynie na przełomie grudnia i stycznia odbywają się mistrzostwa świata w darta. Dziś wielki finał, w którym Michael Smith zmierzy się z Peterem Wrightem. Transmisja z tego wydarzenia w TVP Sport od godz. 21:00!

Finał mistrzostw świata w darta już dziś od godz. 21:00 w TVP Sport!

Renesans darta trwa w turnieju na miarę wieków!

Od zadymionych klubów nocnych w latach 80-tych po wyprzedane areny dzisiaj, sport ten wciąż się rozwija, ponieważ stanowi fascynujące widowisko. Dart jest sportem z tak wieloma zmianami tempa, że można by w niego grać na huśtawce.

Miarą odnowionej popularności tego sportu jest to, że ten, kto w poniedziałkowy wieczór podniesie trofeum PDC World Championship, zgarnie 500 000 funtów. Szkot Peter Wright był monterem opon, zanim w wieku 30 lat stał się profesjonalistą. Jego rodak Gary Anderson (jego przeciwnik w niedzielnym półfinale), był budowniczym. Ze swoimi brzuchami i tatuażami są bardziej podobni do nas niż większość gwiazd sportu.

Choć przed nami jeszcze finał w Alexandra Palace to już teraz można śmiało uznać tegoroczny turniej za edycję w stylu vintage. Kiedy Michael Smith pokonał Jonny’ego Claytona w tiebreaku w ostatnim 16. secie, natychmiast okrzyknięto to meczem na miarę wieków.

Zeszłoroczny finał oglądało średnio milion widzów. Czy ktoś byłby zaskoczony, gdyby ta liczba została przekroczona dziś w poniedziałek, kiedy Smith zmierzy się z Wrightem?

Wyniki półfinałów MŚ w darta:

Michael Smith – James Wade 6:3 (3:2, 3:1, 2:3, 3:2, 3:1, 3:0, 1:3, 2:3, 3:1)
Peter Wright – Gary Anderson 6:4 (3:2, 3:1, 3:1, 1:3, 1:3, 3:1, 1:3, 3:1, 1:3, 3:2)

5 / 5. Ocen: 1

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button