Dwie osoby uzupełniają sztab szkoleniowy Radosława Sobolewskiego

Po wczorajszej prezentacji nowego dyrektora sportowego Wisły Kraków – Kiko Ramireza i ogłoszeniu drugiego transferu zimowego Białej Gwiazdy w postaci Alexa Mulę. Klub z Reymonta ogłosił, także kto dołączył do sztabu szkoleniowego trenera Wisły – Radosława Sobolewskiego.

Poznaliśmy cały sztab szkoleniowy Wiły Kraków. Foto: Wisła Kraków/Twitter

Sztab szkoleniowy Radosława Sobolewskiego zapełniony w 100%

W komunikacie wydanym przez klub z Krakowa dowiedzieliśmy się, że tym osobami są: Daniel Michalczyk i Kazimierz Piechnik. Pierwszy wraca do pracy na Reymonta po rocznej przerwie, ponieważ wcześniej pracował z pierwszą drużyną Białej Gwiazdy w latach 2010-2021. Jego głównym zadaniem ma być jak czytamy w oświadczeniu dbałość o jak najszybszy powrót piłkarzy po kontuzjach do pełnej sprawności. Dodatkową rolą Michalczyka będzie także funkcja łącznika pomiędzy sztabem medycznym a trenerem przygotowania fizycznego.

Natomiast Kazimierz Piechnik pracował w klubie z Reymonta w sezonie 2016/217, gdzie odpowiadał w Akademii Wisły Kraków, za odpowiednie przygotowanie motoryczne młodych piłkarzy Wisły. Dzięki jego pracy w poprzednich edycjach rozgrywek młodzieżowych był współtwórcą sztabu wicemistrzów Polski juniorów oraz wicemistrzów Polski w juniorach młodszych. Teraz w pierwszej drużynie Wisły Kraków ma odpowiadać za przygotowanie fizyczne piłkarzy.

Obecnie w sztabie szkoleniowym spadkowicza z Ekstraklasy znajdują się takie osoby: Radosław Sobolewski – pierwszy trener, Bogdan Zając – asystent trenera, Kazimierz Kmiecik – asystent trenera, Trener bramkarzy – Artur Łaciak, przygotowanie fizyczne piłkarzy – Kazimierz Piechnik, dział analiz- Michał Siwierski oraz Krzysztof Siłka, kierownik drużyny – Jarosław Krzoska, kitman – Jan Batko.

Pion medyczny: doktor Mariusz Urban, fizjoterapeuta Marcin Bisztyga, masażysta – Karol Biedrzycki, oraz Daniel Michalczyk, który będzie osobą odpowiedzialną za powrót piłkarzy do gry po kontuzjach.

Źródło: Wisła Kraków

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x