Długa przerwa siatkarki reprezentacji Polski i ŁKS-u Commercecon Łódź

Niestety czarny scenariusz w sprawie urazu Zuzanny Góreckiej znalazł potwierdzenie w diagnozie lekarskiej – o czym w poniedziałek późnym wieczorem poinformował klub zawodniczki, ŁKS Commercecon Łódź.

Zuzanna Górecka poważnie kontuzjowana. Ile potrwa przerwa? (Fot.: Piotr Sumara/TAURON Liga)

Zuzannę Górecką czeka wielomiesięczna przerwa

Przypominamy, że zwycięstwo ŁKS-u Commercecon Łódź w drugim meczu finału play-off TAURON Ligi 2022/23 z Developresem BELLA DOLINA w Rzeszowie zostało okupione kontuzją przyjmującej przyjezdnych. 23-letnia zawodniczka w piątym secie doznała kontuzji kolana. Na pierwszy rzut oka wyglądało to na uszkodzenie więzadeł krzyżowych, co niestety potwierdziły badania lekarskie:

Taka diagnoza oznacza, że Zuzanny Góreckiej w bieżącym roku kalendarzowym na parkiecie prawdopodobnie już nie zobaczymy. Chyba, że gdzieś późną jesienią lub wczesną zimą. W podobnej sytuacji jest inna z „Łódzkich Wiewiór”, środkowa Klaudia Alagierska.

„DRUŻYNO jestem z Nas, Was ogromnie dumna. Kawał dobrej roboty zrobiony i jeszcze ostatniego słowa nie powiedziałyśmy!! Niestety na boisku Wam nie pomogę ale całym sercem jestem i będę z Wami. Nie tak wyobrażałam sobie koniec mojego sezonu ale sezon mojej Drużyny jeszcze trwa!!! @lks_commercecon_lodz wiem ze osiągniemy nasz cel 🔥💪🏼 a @fanatycy_lodzkich_wiewior Was jeszcze bardziej potrzebujemy!!! Gramy dalej RAZEM” – napisała na INSTAGRAM-ie Zuzanna Górecka.

Obu wspomnianym powyżej zawodniczkom przepadną nie tylko decydujące o złocie TAURON Ligi mecze, ale też cały sezon reprezentacyjny 2023, a także początek przyszłych rozgrywek ligowych. Wielka szkoda, ale takie już życie zawodowego sportowca. Kontuzje są niestety jego częścią. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia obu siatkarek i wierzymy, że będą też w stanie wrócić do wysokiej formy.

Sprawdź na naszej stronie ranking bukmacherów i przekonaj się, jaka oferta jest obecnie najlepiej oceniana!

ŁKS Commercecon przeprowadzi transfer medyczny?

Dramat osobisty obu zawodniczek to jedno, ale problem ma też walczący o tytuł zespół, bo na obecnym etapie sezonu trudno znaleźć zastępstwo. ŁKS Commercecon ma jednak możliwość przeprowadzenia tzw. transferu medycznego, z czego według doniesień portalu „WP Sportowe Fakty” klub zamierza skorzystać.

Superbet
3754 PLNKOD: BETONLINE
  • 3500 PLN bez ryzyka
  • 200 PLN w bonusach
  • 54 PLN freebety
STS
1660 PLN KOD: BETONLINE
  • 1500 PLN w bonusach
  • 100 PLN bez ryzyka
  • 60 PLN za zadania

Redaktor Krzysztof Sędzicki poinformował, że do drużyny miałaby dołączyć Olivia Różański. Przyjmująca reprezentacji Polski, która była podopieczną Alessandro Chiappiniego w Legionowie. Zawodniczka zakończyła już sezon we Włoszech, gdzie broniła barw Reale Mutua Fenera Chieri, z którym wygrała Challenge Cup 2023.

Źródło: volley24.pl/ŁKS Commercecon Łódź

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button