Diamentowa Liga: Polskie lekkoatletki nie zwalniają tempa! (WIDEO)

Aż pięcioro polskich lekkoatletów stanęło w sobotę 18 czerwca na podium zawodów Diamentowej Ligi w Paryżu! Niemniej największe wrażenie ponownie zrobiły nasze biegaczki. Dwie z nich wyśrubowały swoje rekordy życiowe. O kim mowa?

Diamentowa Liga: Polskie lekkoatletki nie zwalniają tempa! (WIDEO)

Lekkoatletyka: Swoboda i Kiełbasińska z nowymi rekordami życiowymi

Zacznijmy od naszej najlepszej sprinterki, Ewy Swobody, która jest już bardzo blisko złamania magicznej bariery 11 sekund na 100 metrów. 24-letnia zawodniczka nie załapała się w Paryżu na podium, wpadając na metę jako czwarta, ale zdołała poprawić swój rekord życiowy. Swoboda urwała kolejne dwie setne sekundy. Od 18 czerwca jej nowa życiówka to 11,05. To najlepszy wynik Polki od 1986 roku!!!

Jeszcze bardziej emocjonujący dla polskich kibiców był bieg na 400 metrów kobiet, w którym udział wzięły aż trzy polskie zawodniczki. Najlepsza z nich okazała się ponownie Natalia Kaczmarek, która była druga czasem 50,24 sekundy. Mistrzyni Polski na samym finiszu wyprzedziła Annę Kiełbasińską, która paradoksalnie ma większe powody, bo zdołała poprawić swój rekord życiowy (50,28 s). Najsłabiej wypadła Justyna Święty-Ersetic, która przybiegła na metę jako szósta (51,05 s), tracąc blisko sekundę do mistrzyni olimpijskiej Shaunae Miller-Uibo (50,10), która okazała się najlepsza w sobotę.

Diamentowa Liga w Paryżu: Polscy młociarze najlepsi w Paryżu

Ze znakomitej strony w stolicy Francji pokazali się również nasi młociarze, pomimo nieobecności kontuzjowanej Anity Włodarczyk, dla której tegoroczny sezon już się zakończył. Pod nieobecność naszej mistrzyni olimpijskiej najlepsza okazała się Malwina Kopron (71,33 metra).

W konkursie rzutu młotem mężczyzn na podium znalazło się aż dwóch Biało-Czerwonych. Wygrał Wojciech Nowicki (81,25 m), a na drugim stopniu stanął Paweł Fajdek (80,11 m). Żaden inny zawodnik nie przekroczył tego dnia 80 metrów.

Źródło: betonline.net.pl

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x