Dawid Kubacki wystartuje w dzisiejszych kwalifikacjach!

Po godzinie 12 Polski Związek Narciarski poinformował oficjalnie w specjalnym komunikacie na Twitterze, że lider naszej kadry – Dawid Kubacki pojawi się na starcie dzisiejszych kwalifikacji do sobotniego konkursu indywidualnego Mistrzostw Świata w słoweńskiej Planicy.

Dziś zobaczymy Dawida Kubackiego na starcie do dzisiejszych kwalifikacji MŚ w Planicy na skoczni normalnej. Foto: Eurosport/YouTube (screen)

Występ Kubackiego w dzisiejszych kwalifikacjach niezagrożony

Wczoraj polscy kibice skoków narciarskich dostali bardzo nieciekawą informację o problemach zdrowotnych Mistrza Świata ze skoczni normalnej w Seefeld. Konkretnie Kubacki na ból pleców, który uniemożliwiał wczoraj skakanie w trzech sesjach treningowych. W rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet trener naszej kadry – Thomas Thurnbichler wyjaśnił wczoraj powody nieobecności drugiego zawodnika klasyfikacji generalnej PŚ na skoczni normalnej w Planicy.

– Wieczorem Dawid wstał i wyglądało to tak, jakby naciągnął mięsień w odcinku lędźwiowym. Pojawił się mocny ból. Wygląda to jednak dobrze, bo nie było żadnego wypadku. To kwestia mięśniowa. Zarówno my, jak i medycy uważamy, że nie jest to żadna kontuzja dysku czy czegokolwiek. Dzisiaj Dawidem opiekują się fizjoterapeuci i lekarze. Mając na uwadze to, że nie było żadnego ruchu, który spowodowałby ten ból, podchodzę do tego pozytywnie – tak wczoraj o stanie zdrowotnym Dawida Kubackiego mówił w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet Thomas Thurnbichler.

Dziś jednak z Planicy napłynęły bardzo dobre informacje o tym najpierw, że skoczek z Nowego Targu został przebadany renzonasem magnetycznym, który nie wykazał nic niepokojącego, więc trenerzy postanowili wziąć Kubackiego na poranny rozruch, gdzie właśnie tam sztab szkoleniowy podjął decyzję wraz z doktorem naszej kadry – Aleksandrem Winiarskim i fizjoterapeutą- Łukaszem Gębalą, że 32-latek może beż żadnych problemów wystąpić podczas dzisiejszych kwalifikacji.

W przypadku absencji Dawida Kubackiego na posterunku czekał Kacper Juroszek, który miał zastąpić lidera naszej kadry podczas tych kwalifikacji, jednak ostatecznie dziś rano trener kadry B -Maciej Maciusiak dla TVP Sport, ogłosił, że cała ta akcja została odwołana i Juroszek pojechał z pozostałymi zawodnikami na Puchar Kontynentalny do niemieckiego Brotterode.

W dzisiejszych kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego Mistrzostw Świata w Planicy, które rozpocznie się o godzinie 17:45, na starcie pojawi się 62 skoczków. Awans do jutrzejszego konkursu wywalczy 50 zawodników.

Źródło: Przegląd Sportowy Onet, TVP Sport, Polski Związek Narciarski – Twitter

5 / 5. Ocen: 1

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x