Dariusz Dziekanowski chce, aby Jan Urban został selekcjonerem reprezentacji Polski

Były piłkarz takich klubów jak Legia Warszawa czy Polonia Warszawa, a także wielokrotny reprezentant Polski – Dariusz Dziekanowski w wywiadzie dla portalu WP Sportowe Fakty wypowiedział się na temat, kto powinien zastąpić Czesława Michniewicza na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. W jego opinii najlepszym wyborem byłby były trener Górnika Zabrze – Jan Urban.

Według Dariusza Dziekanowskiego następcą Czesława Michniewicza powinien być Jan Urban. Foto:gornikzabrze.pl

Dziekanowski chce polskiego selekcjonera

Przed świętami prezes PZPN – Cezary Kulesza ogłosił, że nie zamierza przedłużać współpracy z Czesławem Michniewiczem. Przez to od 1 stycznia 2023 roku mamy wakat na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. W ostatnich tygodniach pojawiali się następcy byłego trenera Legii Warszawa. Mówiło się o Roberto Martinezie, Paulo Bento, Marcelo Bielsą czy Herve Renardem. Jednak ostatnio pojawiły się nieoficjalne pogłoski, że Kulesza wolałby mieć trenera krajowego i tutaj się wymienia się nazwiska między innymi Marka Papszuna – obecnego trenera lidera PKO Ekstraklasy Rakowa Częstochowy, czy Jana Urbana- byłego trenera takich klubów jak: Legia Warszawa czy ostatnio Górnik Zabrze.

Według byłego zawodnika warszawskich klubów idealnym następcą Czesława Michniewicza na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski powinien zostać właśnie Jan Urban.

– Uważam, że w tym momencie Jan Urban to najlepszy kandydat. Znam go bardzo długo, bodaj od 18. roku życia spotykaliśmy się na boiskach. Janek ma wszystko, co powinien mieć dobry kandydat na selekcjonera. Doświadczenie zarówno z pracy w Polsce, jak i za granicą. Sam był też piłkarzem na bardzo wysokim poziomie. Co więcej, był już w sztabie reprezentacji, mówię tu o EURO 2008. Do tego ma odpowiedni charakter – powiedział Dziekanowski.

Natomiast o zatrudnieniu zagranicznego selekcjonera sam Dziekanowski wypowiada się dość negatywnie.

Z zagranicznymi trenerami bywa i tak, że na początku jest fajnie, podoba nam się, ale potem pojawiają się pytania: dlaczego trener tak rzadko jest w Polsce, czemu nie ma go na miejscu cały czas? Poza tym mamy swoje problemy i wydaje mi się, że polski szkoleniowiec szybciej by je zdiagnozował i wprowadził zmiany – twierdzi Dariusz Dziekanowski.

Reprezentacja Polski wraca do gry pod koniec marca, gdzie rozpoczną eliminacje do Euro 2024. W grupie E Biało-Czerwoni zmierzą się z Czechami, Albanią, Mołdawią i Wyspami Owczymi.

Źródło: WP Sportowe Fakty

0 / 5. Ocen: 0

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x