Dariusz Dudek nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Wczoraj wieczorem Zagłębie Sosnowiec ogłosiło, że nowym trenerem Zagłębiaków zostaje ponownie-Dariusz Dudek, który zastąpi na tym stanowisku zwolnionego w poniedziałek Artura Skowronka.

zagłębie sosnowiec
Dariusz Dudek nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Dudek wraca do Sosnowca po raz trzeci na stare śmieci

Brat Jerzego Dudka podpisał umowę z sosnowieckim klubem do 30 czerwca 2024 roku z opcją jej przedłużenia. Dla Dudka jest to trzecie podejście w Sosnowcu jako pierwszy trener tej drużyny. Najpierw pracował w Zagłębiu Sosnowcu w latach 2017/2018 i 2019/2020. W pierwszej próbie odszedł z klubu po październiku 2018 roku, gdzie jego zespół, który awansował pod jego kierownictwem do PKO Ekstraklasy, spisywał się w kolejnym sezonie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce bardzo słabo i po jedenastu kolejkach zarząd Zagłębia Sosnowiec postanowił zakończyć współpracę z Dariuszem Dudkiem.

Po raz drugi Dudek został zwolniony w kwietniu 2020 roku. Powodem były rozbieżności finansowe. W komunikacie prasowym zarząd Zagłębia Sosnowca napisał wtedy tak:

Głównym powodem decyzji klubu są rozbieżności finansowe pomiędzy stronami tak duże, by nie podejmować negocjacji.

Ostatnio Dariusz Dudek prowadził Sandecję Nowy Sącz. W poprzednim sezonie Fortuny 1 ligi jego ekipa zajęła na końcu sezonu siódme miejsce, z bardzo małą stratą, aby załapać się do baraży w walce o awans do PKO Ekstraklasy. W tym sezonie drużynie z Nowego Sącza idzie fatalnie i pomimo zmiany trenera na Słowaka-Stanisława Vargę, i tak zajmują w ligowej tabeli ostatniej miejsce. Z samym Dudkiem zarząd Sandecji postanowił pożegnać się we wrześniu.

Nowy klub byłego trenera Sandecji Nowy Sącz-Zagłębie Sosnowiec po rozegranych 18. meczach w Fortunie 1 lidze zajmuje 12 miejsce, ze zdobytymi 22 punktami. Do pozycji barażowej dającej walkę o Ekstraklasę, drużynie z Sosnowca brakuje sześć punktów. Wcześniej zarząd klubu rozmawiał także z obecnym trenerem-Skry Częstochowy, a w przyszłości piłkarzem tego klubu-Jakubem Dziółką. Ostatecznie działacze klubu postanowili po raz trzeci zdecydować się na Dudka. Czy ta decyzja okaże się dobrym posunięciem?. O tym przekonamy się w nowym roku kalendarzowym.

Źródło: Sport.pl, Zagłębie Sosnowiec

5 / 5. Ocen: 4

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x