Daniele De Rossi zwolniony z funkcji prowadzenia SPAL 2013

Jak poinformował Nicolo Schira działacze klubu SPAL 2013 podjęły decyzję o zwolnieniu z funkcji pierwszego trenera ekipy z Ferrary -Daniele De Rossiego. Następcą byłego zawodnika AS Romy ma zostać inny były mistrz świata z 2006 roku-Massimo Oddo, który ostatnio prowadził drużynę z Serie C Calcio Padovę.

Daniele De Rossi został zwolniony z funkcji trenera SPAL 2013. Foto: DAZN Italia (YouTube) /screen

Falstart w karierze trenerskiej De Rossiego

O Daneile De Rossim w ciepłych słowach wypowiedziała się była prezydent klubu z Romy – Rosella Sensi, jednocześnie mówiąc, że 39-latek będzie świetnym trenerem.

-Zawsze uważałam, że De Rossi może zostać wielkim trenerem, pod względem charakteru i determinacji. Zawsze był liderem w szatni wraz z innymi kolegami z drużyny. Nawet gdy przychodził do mnie, zawsze był bardzo zdecydowany i narzucał swoją wolę. Wyobrażam sobie, że sobie poradzi. Potrzebuje czasu, nie można na niego zbytnio naciskać. Będę śledzić jego losy, gdyż będzie kolejnym świetnym włoskim trenerem w najbliższych latach- stwierdziła Sensi w wywiadzie dla Tg Sport.

Daniele De Rossi został trenerem SPAL w październiku 2022 roku. Dla wielokrotnego reprezentanta Włoch była to pierwsza samodzielna praca trenerska. Jednak jak się potem okazało, dla 39-letnego włoskiego trenera praca w SPAL, okazała się ponad jego siły.

De Rossi poprowadził Biancazzurri w 17 spotkaniach, z których wygrał tylko trzy razy, a aż 8 razy jego drużyna schodziła z boiska pokonana. Średnia punktowa za mecz 0,88 pkt też na pewno jest fatalnym wynikiem. Obecnie SPAL 2013 w ligowej tabeli Serie B znajduje się w strefie spadkowej dokładnie na 18 miejscu, ze stratą trzech punktów do pozycji dającego utrzymanie na zapleczu Serie A.

Teraz następcą legendy AS Roma ma zostać Massimo Oddo były piłkarz takich klubów jak: Lazio Rzym, Hellas Verona czy AC Milan, w którym spędził najwięcej czasu podczas swojej kariery piłkarskiej. Teraz 46-letni Włoch będzie miał za zadanie utrzymać Biancazzurri w Serie B. Jednak gdy popatrzymy na trenerskie CV Oddo to można zauważyć, że 48-latek oprócz poprowadzenia Pescary w innych klubów nie zasiedział na trenerskiej ławce zbyt długo. Zazwyczaj jego współpraca z włoskimi klubami kończyła się po paru miesiącach. Czy teraz Mistrz Świata z 2006 roku przywróci grę SPAL 2013 na właściwe tory? O tym przekonamy się w najbliższym czasie.

Źródło: Nicolo Schira/ Twitter

5 / 5. Ocen: 1

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x