Damian Kulig zostaje w BM Stali Ostrów Wielkopolski 

Pomimo zainteresowania m.in. ze strony Trefla Sopot, Damian Kulig nie zamierza zmieniać miejsca pracy. Kolejny sezon spędzi w drużynie Stali Ostrów Wielkopolski. 

stal ostrów
Damian Kulig zostaje w BM Stali Ostrów Wielkopolski (foto: Materiały prasowe Stal Ostrów)

Zgodnie z tym co pisaliśmy przy okazji zmiany trenera w Stali Ostrów Wielkopolski, pierwszą decyzją kadrową Andrzeja Urbana była chęć dalszej współpracy z Damianem Kuligiem. Pomimo niższego budżetu, jakim w nowym sezonie będzie dysponować ekipa niedawnego mistrza Polski, obu stronom udało się dojść do porozumienia i środkowy nie planuje zmieniać barw klubowych. 

Mimo tego, że Stal odpadła już na etapie ćwierćfinałów, to Damian Kulig mógł być zadowolony ze swojej indywidualnej postawy. Był podstawowym środkowym swojego zespołu. 23 z 28 spotkań zaczynał wyjściowym zestawieniu. Średnio spędzał na boisku blisko 22 minuty, co przekładało się na średnie statystyki na poziomie ponad 10 punktów i pięciu zbiórek na mecz. Na uwagę zasługuje również solidna, 42,5 % procentowa skuteczność w rzutach z dystansu. Taka postawa nie przełożyła się jednak na powołanie do kadry na czerwcowe mecze eliminacji mistrzostw świata. Wobec panujących kłopotów zdrowotnych w naszym zespole jest to decyzja niezrozumiała. Oprócz Kuliga w składzie Stali na nowy sezon znajdują się jeszcze Jakub Wojciechowski i Jakub Garbacz. Jest to solidna podstawa do zbudowania mocnej polskiej rotacji, bez której trudno myśleć o dobrym wyniku.   

Przygotował: Oskar Struk.  

5 / 5. Ocen: 2

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x