Damian Dąbrowski zamienił Pogoń Szczecin na Zagłębie Lubin!

W samo południe Zagłębie Lubin poinformowało, że Damian Dąbrowski ponownie będzie występował w koszulce „Miedziowych”. Doświadczony pomocnik, który ostatnie sezony spędził w Pogoni Szczecin związał się z dolnośląskim klubem umową, która obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku. To jeden z ciekawszych ruchów podczas wciąż raczkującego letniego okna transferowego w Polsce przed sezonem 2023/24!

Gdzie zagra Damian Dąbrowski w sezonie 2023/24? (Fot.: @ZaglebieLubin on Twitter)

Damian Dąbrowski piłkarzem Zagłębia Lubin

W piątek 16 czerwca medialne spekulacje łączące Damiana Dąbrowskiego z KGHM Zagłębiem Lubin znalazły potwierdzenie w oficjalnym komunikacie prasowym, w którym „Miedzowi” poinformowali o pozyskaniu pomocnika „Portowców”. Wychowanek lubińskiego klubu wraca do domu po jedenastu latach przerwy i z miejsca powinien stać się liderem ekipy Waldemara Fornalika.

Jak przebiegała dotychczasowa kariera Damiana Dąbrowskiego? Wszystkie najważniejsze fakty przypomniano w oficjalnym komunikacie prasowym Zagłębia Lubin, którego fragment cytujemy w poniższej tabeli:

Damian Dąbrowski pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Amico Lubin, a kolejne lata juniorskiej kariery spędził w Zagłębiu. W barwach naszego Klubu po wywalczeniu mistrzostwa Młodej Ekstraklasy, zadebiutował również na najwyższym szczeblu ligowym w Polsce. Premierowym spotkaniem pomocnika na boiskach Ekstraklasy był mecz rozgrywany 28 lutego 2010 roku, w którym Miedziowi zremisowali 1:1 z Piastem Gliwice. Wówczas w końcówce pojedynku Damian zmienił na placu gry Łukasza Hanzela. Przed opuszczeniem Lubina, pomocnik rozegrał dla KGHM Zagłębia 28 spotkań, które okrasił trzema asystami. W kolejnych latach Dąbrowski był kluczowym zawodnikiem Cracovii oraz Pogoni Szczecin. W zespole Pasów wystąpił łącznie aż 187 razy, strzelił 8 bramek i zanotował 23 ostatnie podania. W sierpniu 2019 roku przeniósł się do Szczecina, gdzie również z miejsca stał się piłkarzem wyjściowej jedenastki, a w późniejszym czasie założył opaskę kapitana. W koszulce Portowców dwukrotnie sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski i zanotował 127 meczów, w których pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców oraz dziesięć razy obsłużył swoich kolegów celnym dograniem, po którym padła bramka. Co więcej, Damian ma na swoim koncie również jeden występ z orzełkiem na piersi. Nowy nabytek Miedziowych pod wodzą trenera Adama Nawałki zagrał w towarzyskim meczu reprezentacji Polski ze Słowenią w listopadzie 2016 roku.
Źródło: zaglebie.com
STS zakład bez ryzyka - kod promocyjny BETONLINE
STS zakład bez ryzyka – kod promocyjny BETONLINE

Powrót Damiana Dąbrowskiego na Dolny Śląsk skomentowali prezes lubińskiego klubu, dyrektor pionu sportowego oraz sam zainteresowany.

Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Michał Kielan: Bardzo cieszymy się, że Damian Dąbrowski od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Zagłębia Lubin. Jest to dla niego powrót po wielu latach do miejsca, w którym piłkarsko się ukształtował i zadebiutował na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Jestem przekonany, że tak doświadczony piłkarz, który na boiskach Ekstraklasy rozegrał blisko 300 spotkań, wniesie do naszego zespołu dużo jakości i pomoże nam w osiągnięciu jak najlepszego wyniku sportowego.

Dyrektor Pionu Sportowego, Piotr Burlikowski: Powrót Damiana to dla nas duże wzmocnienie nie tylko środka pola, ale i całego zespołu. Jest to doświadczony piłkarz o wyrobionej marce, wychowany w Lubinie i dobrze znający tutejsze otoczenie. Co istotne, Damian chciał wrócić do Zagłębia, czując, że może dać drużynie sporo jakości, którą prezentował w ostatnich latach na ligowych boiskach. Zarówno my, jak i Damian cieszymy się, że jego powrót do Lubina w końcu się ziścił. Jesteśmy z tego powodu dumni.

Damian Dąbrowski: Cieszę się, że historia zatoczyła koło. Wracam do domu i znów będę grał w barwach Zagłębia Lubin. Ponownie będę mógł występować przed swoją rodziną i kolegami. To napawa mnie wielką dumą.

Doświadczony pomocnik, który świetnie łączy grę defensywną z ofensywą, parafował umowę, na mocy której będzie reprezentował barwy KGHM Zagłębia Lubin do zakończenia sezonu 2025/2026, czyli przez trzy najbliższe lata.

Superbet TV darmowe transmisje meczów online
Superbet TV darmowe transmisje meczów online

Pogoń Szczecin podziękowała Damianowi Dąbrowskiemu

Pogoń Szczecin zdążyła już podziękować Damianowi Dąbrowskiemu za lata wstępów w grantowo-brodowej koszulce, bo i jest za co. Mowa o blisko stu pięćdziesięciu występach dla klubu ze stolicy województwa zachodnio-pomorskiego w meczach o stawkę.

Mecz Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin w sezonie 2023/24 zaplanowano na 7. kolejkę PKO BP Ekstraklasy, która odbędzie się 2 września 2023. Mecz Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin rozegrany zostanie w ramach 24. kolejki, zaplanowanej na 9 marca 2024.

Źródło: Zagłębie Lubin/meczyki.org

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X