Czy typowanie u bukmachera jest w Polsce zgodne z prawem?

Rozgrywka u internetowych bukmacherów staje się w Polsce coraz popularniejsza. Wiele osób jednak zastanawia się, czy typując wyniki wydarzeń sportowych nie łamią oni prawa. Jakie jest więc prawo w Polsce i czy dopuszcza ono zakłady sportowe?

Krótka odpowiedź: zakłady te są legalne, ale muszą spełnić kilka podstawowych zakład o których więcej za chwilę. Bez obaw jednak – z naszym poradnikiem ciężko będzie złamać prawo podczas typowania wyników u bukmacherów. 

Warto na oku mieć także legalni bukmacherzy online, którzy ułatwią rozpoczęcie tej przygody, gdy skończysz już czytać nasz tekst. Takie darmowe zakłady ułatwią ci typowanie i sprawią, że nie będziesz musiał martwić się o własne środki do typowania. 

W jaki sposób więc możesz typować u bukmacherów, by nie narażać się na kary finansowe czy utratę wygranych pieniędzy? Oto, o czym powinieneś wiedzieć przygotowując się do typowania.

  • By bukmacher był legalny musi posiadać odpowiednie zezwolenia – od wprowadzenia poprawek do ustawy hazardowej doprecyzowano, jacy bukmacherzy mogą działać w naszym kraju. By firma robiła to legalnie, musi mieć zgodę od Ministerstwa Finansów. To ono zajmuje się wydawaniem pozwoleń i certyfikatów. Grając w miejscu bez takiego pozwolenia możesz złamać prawo i liczyć się z utratą wygranych pieniędzy. Jeżeli chcesz sprawdzić, jakie firmy mogą prowadzić swoje działania na terenie kraju, sprawdź je w specjalnym spisie firm dopuszczonych do prowadzenia takiej działalności. 
  • Nie zakładaj wielu kont – mówimy tutaj oczywiście o jednym bukmacherze. Każda firma posiada takie zapisy w swoich regulaminach – w jednym serwisie możesz posiadać wyłącznie jedno konto. Próby ominięcia tych zapisów mogą skończyć się blokadą konta i utratą wszystkich zgromadzonych pieniędzy na koncie, których jeszcze nie wypłaciłeś. Co logiczne, każde kolejne próby zakładania kont również nie będą możliwe. Skąd taki zapis? Wiele osób szuka sposobów jak obstawiać darmowe zakłady u bukmacherów. Jednym ze sposobów jest skorzystanie z oferty powitalnej dla nowych graczy, która umożliwia typowanie za darmo czy inne bonusy. Z takiej promocji każdy jednak może skorzystać wyłącznie raz i zakładanie kolejnego konta w tym samym serwisie, by użyć bonusu ponownie, jest nielegalne.
  • Podaj prawdziwe dane i zweryfikuj konto – by móc grać u bukmacherów należy mieć ukończone 18 lat, takie jest prawo w Polsce. Każdy internetowy bukmacher wymaga też, by udowodnić i potwierdzić swoje dane. Wykonuje się to zazwyczaj przez wysłanie zdjęcia dowodu osobistego lub innego dokumentu, który potwierdza nasz wiek oraz imię i nazwisko. Bez tych danych również niemożliwe będzie założenie konta u bukmachera. 
  • Nie ustawiaj gier – to akurat dla przeciętnego hazardzisty dosyć trudne do zrobienia, ale jeżeli masz kontakty z zawodnikami nigdy nie próbuj ustawiać gier. Dla takich osób kończy się to ogromnymi karami finansowymi a w niektórych przypadkach nawet więzieniem. Warto wiedzieć też, że zawodnicy w swoich kontraktach często mają zakaz korzystania ze stron z zakładami sportowymi. Niektóre firmy bukmacherskie w swoich regulaminach również mają zapisy, które zakazują aktywnym graczom brania udziału w zakładach.

Zakłady a prawo – gdzie obstawiać bez obaw o legalność?

We współpracy z Amadejem Walczakiem, specjalistą od hazardu przygotowaliśmy listę kilku bukmacherów, którzy działają zgodnie z prawem na terenie naszego kraju, tym samym oferując dostęp do legalnych zakładów sportowych. Wchodząc na ich strony dowiesz się też jak obstawiać darmowe zakłady w ich serwisach. 

  • ETOTO – strona promowana przez znanych i lubianych dziennikarzy sportowych. Najczęściej posiada wiele ofert na piłkę nożną, ale na jej łamach oczywiście można obstawiać też inne sporty, takie jak tenis czy hokej. Oprócz tego oferują oni świetną ofertę powitalną dla nowych graczy, dzięki której przetestujesz tego bukmachera bez większych obaw. 
  • LVBet – strona rośnie w popularności głównie za sprawą swojej przejrzystej witryny i szeregu ciekawych funkcji. Typerzy polecają ją także ze względu na ofertę esportową – czyli zakładów na gry komputerowe. Te są uwielbiane przez młodych hazardzistów, gdyż często sami interesują się właśnie taką formą rozrywki. Zakłady takie są zgodne z prawo w Polsce, więc możesz typować tak jak lubisz! 
  • Fuksiarz – kolejna strona znana ze współpracy ze znanym dziennikarzem sportowym – ona również świetnie sprawdza się do zakładów na piłkę nożną, oferując całkiem szeroki wybór zakładów specjalnych na różne zdarzenia i sytuacje podczas spotkania. Dzięki temu będziesz mógł postawić precyzyjny zakład i liczyć na naprawdę wysokie wygrane, jeżeli wszystko pójdzie po twojej myśli! 

Czy warto typować?

Zakłady a prawo to dla wielu obcy temat, gdyż dopiero od kilku lat wszystkie kwestie z hazardem zostały w naszym kraju prawnie wyregulowane. Przez to wiele osób ciągle myśli o hazardzie jak o szarej strefie w naszym kraju, nie mając pewności, czy może bez problemu wejść na stronę bukmachera i wytypować wynik w ulubionej dyscyplinie sportowej. 

Oprócz tego niektórzy nie wiedzą też o tym, że wiele bukmacherów posiada swoje placówki stacjonarne w różnych miastach w kraju. Tam również można typować całkowicie legalnie. A czy w ogóle opłaca się to robić? 

Niektórzy podchodzą do typowania jak do sposobu na stały zarobek – to jednak udaje się nielicznym. Oczywiście można z tego uzyskać świetne pieniądze, ale warto do typowania u bukmacherów podejść przede wszystkim jak do dobrej, emocjonującej zabawy – będzie to wtedy znacznie przyjemniejsze, a przy okazji zwiększy też nasze szanse na zwycięstwo!

0 / 5. Ocen: 0

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x