Czerwiński zostaje w Lechu Poznań

Obrońca Lecha Poznań- Alan Czerwiński we wtorek przed południem postanowił przedłużyć kontrakt z Lechem Poznań. 29-letni prawy obrońca urodzony w Olkuszu związał się umową, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku. W dokumencie znajduje się również opcja przedłużenia współpracy o kolejny rok.

Alan Czerwiński przedłużył umowę z Lechem Poznań do czerwca 2025 roku. źródła: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Alan Czerwiński z nowym kontraktem

29-latek trafił na Bułgarską latem 2020 roku. Do tej pory dla Kolejorza rozegrał 67 spotkań, strzelając trzy bramki i notując 7 asyst. Z Lechem zdobył w minionym sezonie Mistrzostwo Polski. Sam Czerwiński miał także okazję w 2020 roku zadebiutować w reprezentacji Polski podczas spotkania sparingowego z reprezentacją Finlandii.

Przedłużenie współpracy z Alanem Czerwińskim postanowił skomentować dyrektor sportowy Lecha Poznań – Tomasz Rząsa.

-Teraz przedłużyliśmy o kolejne dwa lata, czyli do końca czerwca 2025. Mamy też opcję dalszej współpracy o kolejne 12 miesięcy. Alan to doświadczony Polak, który wielokrotnie na boisku udowodnił, że jest pełnowartościowym zawodnikiem Lecha. Gra na prawej obronie, ale może również występować na wielu innych pozycjach na boisku. Jest to kolejny piłkarz, z którym przedłużamy umowę. Pokazuje jednak w ten sposób stabilizację naszej kadry, a to jest coś, na czym nam szczególnie zależy – przyznał Rząsa.

Przypomnijmy, że Lech Poznań w ostatnim czasie postanowił przedłużyć kontrakty Antonio Milicia, Niki Kvekveskiriego, Mikaela Ishaka czy Michała Skórasia. Teraz do tego grona dołączył również 1-krotny reprezentant Polski. Sam Czerwiński jest bardzo zadowolony, że zostaję w Poznaniu.

-Bardzo cieszę się z tego powodu, że zostaję w Poznaniu. Tutaj jest naprawdę fantastyczna drużyna, kapitalni kibice i dobry trener. Tym wszystkim się na pewno kierowałem przy podejmowaniu decyzji. Rozmawialiśmy dosyć długo w ostatnim czasie z szefostwem klubu, a na koniec paradoksalnie dogadaliśmy się bardzo szybko – przyznał 29-letni obrońca.

-Stawałam się przez ten ponad dwa lata innym, na pewno coraz lepszym zawodnikiem. Wierzę jednak w to, że dam tej drużynie jeszcze dużo. W każdym dużym klubie jest rywalizacja, ktoś, kto nie jest na nią gotowy, nie ma czego szukać w takiej drużynie, jak Lech. Ja jestem gotowy i nie mogę się doczekać kolejnych wyzwań – dodał Czerwiński.

W tym sezonie Alan Czerwiński dla Lecha Poznań rozegrał we wszystkich rozgrywkach 15 spotkań, strzelając jedną bramkę i notując tyle samo asyst. Portal Transfermarkt wycenia 29-letniego prawego obrońcę na kwotę 500 tysięcy euro.

Źródło: KKS Lech Poznań

0 / 5. Ocen: 0

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x