Czarni Słupsk zamykają skład: Zack Bryant ostatnim elementem układanki

Czarni Słupsk zakontraktowali kolejnego gracza. Jest nim obwodowy Zack Bryant. To piąty obcokrajowiec w zespole. Tym ruchem działacze zakończyli budowę składu na nowy sezon.

czarni słupsk plk
Czarni Słupsk zamykają skład: Zack Bryant ostatnim elementem układanki

Piąty obcokrajowiec zamyka skład Czarnych Słupsk

Czarni Słupsk dokonali kolejnego transferu. Tym samym zakończyli budowę składu na nowy sezon. Brakującym elementem układanki został obwodowy Zack Bryant. Działacze wiążą z tym transferem spore nadzieje. O potencjale zawodnika najlepiej świadczy fakt, że dostał zaproszenie na testy od kilku klubów NBA. Ostatecznie wybrał grę w Polsce. „Zack Bryant dorastał na Florydzie, grając w koszykówkę i football amerykański. W szkole średniej Providence notował świetne statystyki. W ostatnim roku szkoły rzucał 20 punktów na mecz i rozdawał do tego 6 asyst w każdym spotkaniu. To zaowocowało zainteresowaniem skautów i wielu drużyn uczelnianych. Ostatecznie zdecydował się na University of Alabama w Birmingham.

W drużynie Blazers w pierwszych dwóch sezonach notował średnio ponad 14 punktów. W trzecim roku rozegrał tylko 3 spotkania i postanowił zmienić otoczenie. Przeniósł się do Georgia Southern University. Ostatni sezon jego gry na uczelni należał do udanych. Notował 13.6 pkt, 2.6 zbiórek i dokładał 2.6 asysty.

Zeszły sezon był jego pierwszym profesjonalnym. Swoją przygodę w Europie rozpoczął w Niemczech. W drużynie BG Goettingen. Rozegrał `w niej tylko 5 spotkań, notując 5 punktów na mecz. Przeniósł się do ligi fińskiej. Reprezentował barwy drużyny z Lahti. W ciągu ponad 30 minut spędzanych średnio na parkiecie notował 21 punktów przy świetnej skuteczności 61,8% za dwa i 41,9% za trzy. Dzięki swojej świetnej grze sezon kończył we Włoszech. Zack trafił do drużyny ACQUA S.BERNARDO CANTÙ grającej w drugiej lidze włoskiej. Bryant rozegrał w niej 22 spotkania i rzucał 11,9 punktów, 2,6 zbiórek i 1,8 asysty na mecz” – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Nowy zawodnik ma dodać zespołowi sporo atletyzmu. Jego sporym atutem jest fakt, że może występować na kilku pozycjach obwodowych To piąty obcokrajowiec w słupskim zespole. Angaż dodatkowego zawodnika zagranicznego możliwy był dzięki przestąpieniu do europejskich pucharów. Taka decyzja wiązała się oczywiście z koniecznością wniesienia do ligi dodatkowej opłaty w wysokości 100 tysięcy złotych.

Przygotował: Oskar Struk.

5 / 5. Ocen: 2

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x