Czarni Słupsk przyspieszają z transferami

Kolejne ruchy kadrowe w Czarnych Słupsk. Zespół wzmocniło dwóch amerykanów. Środkowy De’Quon Lake i skrzydłowy Schavon Coleman.

czarni słupsk plk
Czarni Słupsk przyspieszają z transferami

Czarni Słupsk z kolejnymi ruchami kadrowymi

Czarni Słupsk podpisują kolejne umowy z obcokrajowcami. Zespół wzmocniło dwóch amerykanów. Środkowy De’Quon Lake i skrzydłowy Schavon Coleman.

De’Quon Lake (ur. 22 marca 1997 r.). Swoją przygodę koszykarską De’Quon zaczynał w Menchville High School w Newsport News w Virginii. Po grze w szkole średniej przeniósł się do Iowa Western Junior College. Świetnie sobie radził na tym poziomie rozgrywkowym. Notował średnio ponad 13 punktów i 7 zbiórek. Jego dobra gra została dostrzeżona i został zwerbowany do drużyny z pierwszej dywizji NCAA. W ciągu dwóch lat spędzonych w Arizona State zdobywał średnio 5,8 pkt oraz 4,4 zbiórki.

Karierę zawodową zaczął na Węgrzech w drużynie Falcao Szombathely. Spędził w niej dwa lata. W pierwszym sezonie notował 7,8 punktów i 6 zbiórki, grając 18 minut na mecz. Drugi rok był minimalnie gorszy statystycznie dla De’Quona. Zdobywał średnio 7,3 pkt i 4,9 zbiórki w 17 minut gry. W zeszłym sezonie zagrał dwa mecze w lidze VTB w drużynie Tsmoki Mińsk. W dwóch spotkaniach zdobył łącznie 18 punktów i 6 zbiórek. W drużynie Oklahoma City Blues w G – League notował 5,7 pkt oraz 6 zbiórek. Sezon zakończył w Puerto Rico grając dla drużyny Humacao. W ciągu 17 minut na mecz zdobywał 8,8 pkt oraz zbierał 4,6 piłek.

Z kolei Shavon Anthony Coleman (ur. 8 stycznia 1992 w Thibodaux) po grze w szkole średniej Thibodaux Shavon rozpoczął naukę w Howard College w Big Spring w Teksasie. Po rozegraniu dwóch sezonów przeniósł się do Louisiana State University. W barwach Tigers w ciągu dwóch lat gry zdobywał średnio 9,8 punktu, 5,1 zbiórki, 1,4 asysty i 1,4 przechwytu na mecz.

Swoją profesjonalną karierę rozpoczął w Amicale Steinsel w Total League, najlepszych rozgrywkach w Luksemburgu. Spędził tam dwa lata. Zdobywał średnio 19,1 punktu i 11,7 zbiórki w pierwszym sezonie. W drugim roku jego statystyki wzrosły do 25,1 pkt oraz 13 zbiórek na mecz. Następnym przystankiem byłą liga holenderska i drużyna Dutch Windmills Dordrecht. Tam notował świetne statystyki na poziomie 16,4 pkt 8,8 zbiórki i 2,4 asysty, grając przy tym ponad 30 minut na mecz. W lipcu 2019 roku ponownie zmienił ligę, podpisując kontrakt z Kangoeroes Willebroek z belgijskiej PBL. W tej lidze notował solidne 16,5 pkt. 7,7 zbiórki i 1,5 asysty średnio, co zaowocowało kontraktem jeszcze w tym samym sezonie w Izraelu w drużynie Hapoelem UNET Holon. W ciągu ponad 20 minut gry notował 12,3 pkt i 5,8 zbiórki. Po lidze izraelskiej przyszła pora na ligę niemiecką. W drużynie SYNTAINICS MBC Shavon rzucał 8,8 pkt, zbierał 4,5 zbiórki i rozdawał 2 asysty w 21 minut gry. W zeszłym sezonie grał dla drużyny Okapi Aalstar, w której notował 15,5 punktu 6,8 zbiórki i 2 asysty.

Czarnym do zamknięcia składu brakuje m.in. podstawowego rzucającego obrońcy, Słupszczanie na inaugurację sezonu zagrają w domowym meczu z ekipą Suzuki Arki Gdynia, z którą niedawno mierzyli się w sparingu.

Opracował: Oskar Struk.

5 / 5. Ocen: 2

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x