Covid zmusza Calluma Johnsona do wycofania się z walki o tytuł WBO World z Joe Smithem Jr.

Callum Johnson nie będzie walczył o tytuł mistrza świata z mistrzem wagi półciężkiej WBO Joe Smithem Jr po wykryciu Covid-19.

Callum Johnson
Covid zmusza Calluma Johnsona do wycofania się z walki o tytuł WBO World z Joe Smithem Jr.

Co dalej z walką Callum Johnson vs Joe Smithem Jr?

Brytyjczyk miał walczyć z Amerykaninem 15 stycznia w Nowym Jorku w swojej drugiej walce o tytuł mistrza świata.

„To naprawdę wielki cios dla Calluma. Mam nadzieję, że uda nam się go sprowadzić z powrotem, mogą chcieć [przełożyć walkę] Na późną wiosnę. Pracował naprawdę ciężko, aby uzyskać szansę” – powiedział BBC Sport promotor Frank Warren.

Promotorzy Top Rank są pewni, że znajdą nowego przeciwnika dla Smitha Jr., a londyńczyk Craig Richards już zaproponował, że będzie walczył, pomimo tak krótkiego czasu.

Wiadomość ta będzie ogromnym ciosem dla WBO Johnson, który tego lata kończy 37 lat i może mieć trudności z przekonaniem Smitha Jr do zmiany terminu walki.

Brytyjski zawodnik wagi półciężkiej Anthony Yarde jest numerem jeden w rankingu WBO, a Warren – który promuje zarówno Yarde’a, jak i Johnsona – spodziewa się, że londyński zawodnik będzie następny w kolejce do walki z mistrzem.

„Jeśli Callum nie dostanie swojej szansy, następny będzie Anthony Yarde” – powiedział.

„Chciałbym zobaczyć Joe Smith kontra Anthony Yarde w Wielkiej Brytanii. On jest numerem jeden.

„Zobaczymy, co stanie się w przyszłym tygodniu ze Smithem i jak sobie poradzi. Chcę, aby Anthony był w formie. Chcemy zdobyć dla niego tytuł mistrza świata. Doświadczenie, które zdobył od walki z Siergiejem Kowaliowem, daje mu dobrą pozycję. Naprawdę sprawia Smithowi wiele problemów”.

0 / 5. Ocen: 0

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button