Conor McGregor, Canelo Alvarez i Jake Paul na szczycie listy najlepiej zarabiających

Trio zawodników sportów walki jest jednymi z największych zarabiających na minutę (podczas pobytu na ringu) w swoich dyscyplinach sportowych, pokonując takie nazwiska Neymar, Cristiano Ronaldo, Lewandowski i Lionel Messi

Conor McGregor zarobki
Conor McGregor, Canelo Alvarez i Jake Paul na szczycie listy najlepiej zarabiających (foto: USA Today Sports)

Najszybciej zarabiający sporty na świecie

Conor McGregor i Canelo Alvarez zarabiają 1 milion funtów więcej niż wszyscy najlepsi sportowcy na świecie. Duet sportów walki znalazł się na szczycie listy najbogatszych sportowców na minutę, a McGregor zarobił milion funtów w zaledwie 20 sekund w ciągu jego ostatnich występów przeciwko Dustinowi Poirierowi.

Dwa razy został pokonany przez Amerykanina w zeszłym roku, ale zarobił 36,4 mln funtów za ich walki na UFC 257 i 264. Obaj zawodnicy rywalizowali łącznie 12 minut i 32 sekundy w 2021 roku, co oznacza, że zarobił około 3 miliony funtów za każdą minutę, jaką spędził w oktagonie.

A z tym rekordem rywalizował tylko Saul „Canelo” Alvarez, który był ponad pięć minut w ringu, ale zarobił prawie dwa razy więcej niż McGregor przez cały rok.

Wielokrotny mistrz świata wagi średniej, pokonał Billy’ego Joe Saundersa i Caleba Planta, po obronie przed pretendentem Avnyi Yildrimem na początku roku.

W sumie przez nieco ponad 63 minuty rywalizacji Alvarez zarobił 65,7 mln funtów, co oznacza, że zajęło mu około 58 sekund, aby uzyskać siedmiocyfrowe kwoty na ringu. Duet był jedynymi zawodnikami, którzy zbliżyli się do czołówki listy, w której nie znalazł się Floyd Maywaether ze względu na jego jedyną rywalizację w walce pokazowej z Loganem Paulem.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback1300 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Aby dojść do tych ustaleń, Mirror Fighting porównało listę przeprowadzoną przez internetową platformę bukmacherską OLBG, w którym zestawiono czas potrzebny każdemu sportowcowi na osiągnięcie 1 miliona dolarów.

Dak Prescott, rozgrywający Dallas Cowboys, według naszych szacunków zajmuje czwarte miejsce, zarabiając znacznie więcej na swojej karierze piłkarskiej, ale też częściej rywalizując.

W zeszłym roku grał 300 minut i za swoją grę zabrał do domu prawie 72 miliony funtów, co oznacza, że zajęłoby mu nieco ponad trzy minuty, aby zarabiać siedmiocyfrowe liczby.

Inni sportowcy na liście to Lionel Messi i Cristiano Ronaldo, a także Neymar i Lewandowski. Messi pokonał Ronaldo, zajmując dwa miejsca wyżej, ze znanych takę Kevin Durant pojawił się na czołowym miejscu, a także wielu wybitnych koszykarzy.

5 / 5. Ocen: 3

Jarosław
Jarosław
Redaktor naczelny Sport1.pl. Dziennikarz od 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: Conor McGregor, Canelo Alvarez i Jake Paul na szczycie listy najlepiej zarabiających

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P