Co można obstawiać na Tour de Pologne?

Wyścig Tour de Pologne funkcjonuje już od 1928 roku. Kilka lat temu awansował do bardzo prestiżowej Ligi Mistrzów, jeśli chodzi o wydarzenia w ramach tej dyscypliny. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej czołowych zawodników z całego świata chętnie przyjeżdża do Polski w celu pokonywania kolejnych kilometrów. Poznaj poniżej kluczowe informacje o Tour de Pologne. Dowiedz się także więcej o tym, co może być obstawiane w firmach bukmacherskich z okazji tego wyścigu.

obstawianie Tour de Pologne
Co można obstawiać na Tour de Pologne?

Co warto wiedzieć o Tour de Pologne?

Jak już wiesz, Tour de Pologne to wyścig, który po raz pierwszy odbył się w 1928 roku. Przez te wszystkie lata bardzo on ewoluował. Duża w tym zasługa dyrektora Czesława Langa. W tym roku (2022) odbywa się już 79. edycja. W zdecydowanej większości przypadków Tour de Pologne jest rozgrywany w sierpniu. Od paru lat polski wyścig należy do UCI World Tour. Jest to zaś kolarska Liga Mistrzów. Nie da się zatem ukryć, że Tour de Pologne to wyścig bardzo prestiżowy. W 2022 roku kolarze mają do pokonania w sumie siedem etapów. Pierwsze z nich są standardowo najlepsze dla sprinterów. Wszystko dlatego, że odcinki są przede wszystkim płaskie. Warto dodać, że w takiej sytuacji do mety przeważnie dojeżdża praktycznie cały peleton.

Największe szanse na zwycięstwo mają zaś oczywiście sprinterzy, którzy są nieco wcześniej rozprowadzani przez kolegów z drużyny. Potem na trasie będzie pojawiać się coraz więcej gór. I tutaj tak naprawdę zacznie się prawdziwa zabawa. Szczególnie jeśli chodzi o finalne wyniki w Klasyfikacji Generalnej. Spore znaczenie pod kątem ostatecznych rezultatów będzie miał szósty etap. Zostanie on rozegrany pomiędzy Nowym Targiem oraz Stacją Narciarską Rusiński. Chodzi zaś o indywidualną jazdę na czas. Szósty etap będzie liczyć zaledwie nieco ponad jedenaście kilometrów. Ostatnia część trasy tegorocznego Tour de Pologne będzie miała miejsce tradycyjnie na krakowskich Błoniach.

BukmacherBonusKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Zakłady na poszczególne etapy Tour de Pologne

Jakie opcje są do typowania i co można obstawiać w zakładach bukmacherskich? Wyścig kolarski Tour de Pologne cieszy się sporym zainteresowaniem. Nie dziwi zatem, że podmioty z tej branży oferują co roku wiele ciekawych zakładów. Podstawowych oraz dodatkowych. Każdego dnia trwania rywalizacji możesz np. obstawiać triumfatorów poszczególnych etapów. Jak się za to zabrać? Przede wszystkim musisz sprawdzić, jaka jest charakterystyka danego etapu. Możesz to np. zrobić bezpośrednio na stronie głównej wyścigu (https://www.tourdepologne.pl/). Specyfika trasy ma bowiem kolosalne znaczenie, jeśli chodzi o końcowe wyniki.

Tak jak wspominaliśmy, pierwsze etapy są dość płaskie. Nie dziwi zatem, że na nich najlepsi okazują się sprinterzy. Potem z kolei mamy coraz więcej gór. W takich warunkach znakomicie sprawdzają się liderzy grup, którzy świetnie jeżdżą w trudnych warunkach. Nawet zakładających relatywnie spore wysokości. Na pewno do wygrywania górskich etapów jest potrzebna pomoc kolegów, ale przede wszystkim żelazna kondycja i niezłomny wręcz charakter. Wszak na trasie na pewno nie będzie brakowało trudnych momentów. Przedostatni etap to jazda indywidualna. Musisz tutaj dokładnie sprawdzić, kto dobrze odnajduje się w tym aspekcie. W stawce nie brakuje bowiem specjalistów od jazdy indywidualnej na czas.

STS bonus + kod promocyjny BETONLINE
STS nowy bonus + kod promocyjny BETONLINE

Nie da się ukryć, że spore znaczenie ma aktualna Klasyfikacja Generalna. W końcu kolarze, którzy przed tym etapem będą mieli jeszcze realne szanse na triumf, na pewno nie odpuszczą. A zawodnikom z dalszych miejsc może trochę brakować motywacji. Inna sprawa jest taka, że w tej sytuacji włodarze poszczególnych grup mogą zdecydować, że np. dany zawodnik powinien zacząć już oszczędzać się przed kolejnymi wyścigami. Warto dodać, że w profesjonalnych firmach bukmacherskich możesz obstawiać zakłady na triumfatora danego wyścigu, miejsca 1-3, a także pary h2h.

Kto wygra w Klasyfikacji Generalnej Tour de Pologne?

To najcenniejsze trofeum. Tegoroczny wyścig Tour de Pologne jest bardzo zacięty i wyrównany. Aktualnie (po czterech z siedmiu etapów) jest minimum kilku zawodników, którzy mają szanse na końcową wiktorię. Co ważne, w nowoczesnych firmach bukmacherskich możesz obstawiać rozmaite zakłady także na tej płaszczyźnie. Oczywiście, nie jest wcale łatwo wskazać triumfatora Tour de Pologne 2022. W razie czego możesz zatem postarać się przewidzieć, jacy zawodnicy będą na podium. W tym momencie największe szanse mają na to Brytyjczyk Ethan Hayter, Włoch Matteo Sobrero oraz Hiszpan Peio Lopez Bilbao. Do dyspozycji typerów są także zakłady h2h oraz szereg dodatkowych. Można np. zagrać, kto będzie najlepszym Polakiem, czy to, z której grupy będzie finalnie pochodził triumfator itp. To nie wszystko.

UWAGA: Przygotowano dla nowych graczy specjalny bonus 3720 PLN + 34 PLN freebet – obowiązuje w Superbet kod promocyjny „BETONLINE”, a można go wpisać tylko na stronie www.Superbet.pl.

Jakie inne klasyfikacje są do typowania? Np. drużynowa. Tak samo, jak górska, czy punktowa. Opcji jest zatem sporo. Jeśli chcesz mieć szanse na wiktorie, to przede wszystkim musisz poznać charakterystykę etapów (które są do rozegrania) oraz dowiedzieć się, jakie są zasady naliczania czasów oraz punktów. To nie koniec. Warto także poszukać informacji na temat tego, jakie są np. plany grupy na kolejne etapy. Czasami bowiem dany kolarz jest niejako „poświęcany”. Po to, by pracować na innego zawodnika, który ma np. spore szanse na triumf w Klasyfikacji Generalnej.


5 / 5. Ocen: 5

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x