Co dziś grać? Jakie sporty są popularne w Polsce?

Jakie są popularne sporty w Polsce i czy pokrywają się one z zainteresowaniem graczy firm bukmacherskich? Te rzeczy nie zawsze się łączą.

Choć może się to wydawać dziwne, wybór odpowiedniego sportu, zwłaszcza na początku przygody z zakładami bukmacherskimi, jest jednym z kluczowych punktów potencjalnego sukcesu. Ogólnie rzecz biorąc zakłady nie są przecież łatwą sprawą – mówimy o sytuacji, w której bierzecie je na poważnie i chcielibyście za ich pośrednictwem zarobić dodatkowe pieniądze. Funkcja pełnoetatowego gracza to już bardzo wysoki poziom ryzyka. Dlatego też omówimy właściwy wybór sportu, aby pomóc wam osiągać sukcesy jeszcze przed obstawieniem pierwszych zakładów.

Jakie są najpopularniejsze dyscypliny sportowe w Polsce? Czy warto je grać?

Jakie są popularne sporty w Polsce? Od lat w naszym kraju grupa popularnych sportów pozostaje niezmienna. To przede wszystkim piłka nożna, siatkówka, lekkoatletyka i skoki narciarskie. Prawda jest jednak taka, że nie wszystkie z nich warto obstawiać. Na temat obstawiania poszczególnych dyscyplin sportowych odbyło się wiele dyskusji, które tak naprawdę sprowadzają się do ogólnych zasad. Zawsze najlepiej obstawiać jest sport, który rozumiecie, a jeszcze lepiej skupiać się na jednej lidze, którą będziecie śledzili z dużą uwagą. 

Prawda jest jednak także taka, że im bardziej popularne są dane sporty (dobrym przykładem jest piłka nożna), więcej osób się nimi interesuje, tym więcej pieniędzy od tych osób „przepływa” przez bukmacherów. Popularne sporty wśród młodzieży – takie jak mieszane sztuki walki – generują coraz większy ruch i także coraz trudniej jest na nich zarobić. Firmy zatrudniają bowiem coraz więcej bukmacherów, którzy z największą starannością poświęcają się analizie poszczególnych meczów i tworzą odpowiednie strategie kursów, aby zarobić jak najwięcej, ale jednocześnie dawać szanse użytkownikom. Analizę bukmacherów, jakości ich oferty czy bonusów powitalnych znajdziecie chociażby w serwisie Probukmacher

Mówiąc najprościej – jeśli Real Madryt zagrałby z Górnikiem Konin, mało prawdopodobne jest, że pojawią się jakieś ciekawe kursy, na których użytkownik mógłby zarobić. Wszyscy doskonale wiedzą, że „Królewscy” zmiażdżyliby zespół z polskiej okręgówki. 

Jest druga strona medala

A teraz spójrzmy z drugiej strony – można znaleźć także sporty, których istnienia ludzie w ogóle nie są świadomi i dlatego ich nie obstawiają. Więcej – nie ma szans na ich obstawianie, ponieważ gracze nie są w stanie wymienić ani jednego zawodnika z danego sportu. Jeśli jesteście ekspertami w takiej dyscyplinie, macie dużą przewagę nad bukmacherem. 

Logicznie do tego co napisaliśmy wyżej, w przypadku mniej znanych sportów bukmacherzy przykładają do nich mniejszą wagę, co jest szansą dla graczy. W opublikowanych kursach – jeśli w ogóle takie są publikowane – można znaleźć słabe punkty. Przy minimalnym ryzyku można bowiem całkiem sensownie zarobić. Przykłady? Piłka wodna, tenis stołowy, badminton czy nawet piłka ręczna. 

Pamiętajcie, że w tych przypadkach warto rejestrować się u kilku bukmacherów jednocześnie i obstawiać tam, gdzie są najlepsze kursy. Wybierajcie czołowe legalne zakłady bukmacherskie, np. STS, który jest uznany za najlepszego bukmachera dla początkujących. Na niszowe sporty kursy ustala niewielu bukmacherów w przeciwieństwie do całej armii zajętej pracą przy piłce nożnej. W pewnym sensie są to więc zakłady dla nowicjuszy, bowiem dają im większe szanse wygranej.

Czy popularny sport to dobra metoda na obstawianie?

Jakie sporty są popularne w Polsce, jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie? To przede wszystkim piłka nożna, która ma zdecydowanie najbogatszą ofertę, choć wiele zakładów znajdziemy także z koszykówki (głównie NBA) czy hokeja (głównie NHL). We wszystkich tych przypadkach istotny dla nowicjuszy jest fakt, że w przypadku obstawiania tych sportów zespołowych, należy wziąć pod uwagę kondycję fizyczną i psychiczną poszczególnych graczy. 

W kajakarstwie czy tenisie wystarczy mieć wiedzę o jednym zawodniku, aby móc obstawić zakład, a w sportach zespołowych trzeba wziąć pod uwagę co najmniej kilku kluczowych zawodników. Nie bez znaczenia jest strategia czy zgranie danej drużyny, dla którego trzeba wziąć pod lupę wszystkich graczy. Do tego wszystkiego dochodzi nastawianie mentalne – jakie samopoczucie ma drużyna? Czy w tygodniu była jakaś afera związana z klubem? Sport niejednokrotnie pokazał, że mental jest równie ważny co umiejętności sportowe. 

W przypadku nowicjuszy lepiej jest więc wybrać sport indywidualny, który wymaga mniej wiedzy. Dobrym przykładem jest tenis, który jest też jednym z najbardziej dochodowych sportów, jeśli chodzi o obstawianie. Prostym przykładem jest krecz. W tenisie w przypadku kontuzji zawodnika mecz po prostu się nie odbywa, podczas gdy w piłce nożnej jeden zawodnik to tylko część układanki. Zawsze pamiętajcie jednak, że każdy zakład to ryzyko przegranej, niezależnie od popularności sportu. Warto jest więc być niezwykle ostrożnym.

5 / 5. Ocen: 1

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x