Christian Eriksen wróci do Premier League? Duńczyk blisko Brentford

Wszyscy pamiętamy tragiczne zdarzenie z EURO 2020, kiedy to w trakcie meczu Dania – Finlandia na boisko padł Chistian Eriksen. Wygląda na to, że teraz 7 miesięcy po tym zdarzeniu Duńczyk może powrócić na boiska Premier League.

Christian Eriksen znowu w Tottenhamie? (Fot.: Twitter, @SpursOfficial)

Eriksen znowu w Premier League?

Pomimo dłuższej przerwy od gry w piłkę, nadal wiele solidnych klubów jest zainteresowanych usługami duńskiego rozgrywającego, mówi się przede wszystkim o klubach z Premier League, gdzie ten spędził najlepsze do tej pory lata swojej kariery grając w Tottenhamie.

Według SkySports krok od podpisania umowy z Eriksenem jest, obecnie 14 w tabeli, Brendford, a dużą rolę w transferze ma odegrać silne „duńskie połączenie” między managerem drużyny Brendford Thomasem Frankiem, a kadrowiczami Christianem Noorgardem i Mathiasem Jensenem. Umowa ma opiewać na 6 miesięcy, oczywiście z możliwością przedłużenia, jeżeli obie strony będą takim rozwiązaniem zainteresowane.

Innym klubem, o którym realnie się mówi jest właśnie Tottenham Hotspur. Sam Antonio Conte, który pracował z Duńczykiem w Interze Mediolan, mówi otwarcie, że dla Christiana „drzwi są zawsze otwarte” w ekipie Spurs. Czy jednak wejście na taki poziom po ponad półrocznej przerwie od profesjonalnego futbolu to dobry wybór?

Christian Eriksen nie zamierza się poddać

Wykluczony jest powrót do Włoch, gdyż tamtejsze prawo zabrania profesjonalnej gry w piłkę po przejściach takich jak w przypadku Duńczyka i głównie z tego powodu rozwiązał on swój kontrakt w Mediolanie. Wielu piłkarzy po takich przejściach załamałoby się, jednak nie Christian. O ile nie do końca wiemy jeszcze gdzie, to możemy być przekonani, że ujrzymy jeszcze go na europejskich boiskach.

Ten niemal natychmiastowo po dojściu do zdrowia zaczął trenować indywidualnie i pracować nad swoim powrotem do piłki. W wywiadzie dla duńskiej prasy stwierdził, że jest obecnie w topowej dyspozycji fizycznej i chce powrócić do kadry. Głównym celem Christiana Eriksena jest gra w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Katarze, a do tego potrzebna jest regularna gra w klubie.

0 / 5. Ocen: 0

Via
SkySport

Najnowsze wiadomości

Back to top button