Chennai Super Kings pierwsze w IPL po zwycięstwie nad Royal Challengers Bangalore

Chennai Super Kings powróciło na szczyt Indian Premier League w Krykiecie, w spektakularny sposób pokonując drużynę Royal Challenger Bangalore. W stoczonym w mieście Sharjah meczu w komfortowy sposób zwyciężyło przewagą sześciu bramek, tym samym gwarantując sobie szczytową pozycję w rozgrywkach (ex aequo z drużyną Delhi Capitals pod względem punktów, ale wygrywając z nią pod względem statystyki biegowej).

 Royal Challengers Bangalore spotkanie z Chennai Super Kings – opóźnione z uwagi na burze piaskową w Sharjah – rozpoczęło w bardzo dobrym dla siebie stylu i nic nie wskazywało na to, by miało przegrać. 37-letni weteran Bravo w świetny sposób wspomagał swój zespół od pierwszych chwil pojedynku. Wszystko jednak szybko odwróciło się diametralnie na korzyść Chennai Super Kings.

Jednym z kluczowych zawodników w tym spotkaniu okazał się właśnie Dwayne Bravo, który nie zdołał jednak ocalić swojej drużyny przed przegraną. Zakończył mecz statystyką 3-24. W sumie brał już udział w 13 sezonach IPL, w trakcie których rozegrał 146 meczów. Zdobył w nich aż 162 bramki.

Swój kolejny mecz Chennai Super Kings rozegra już w nadchodzącą niedzielę, 26 września. Jej przeciwnikiem będzie zespół Kolkata Knight Riders, który aktualnie plasuje się na czwartej pozycji w lidze i posiada sześć punktów straty do Super Kingsów. Mecz odbędzie się w Abu Dhabi. Royal Challengers Bangalore w swoim kolejnym spotkaniu zawalczy z zespołem Mumbai Indians w Dubaju. Będzie tym samym broniło trzeciej pozycji w lidze.

Już dziś rozegrane zostaną dwa kolejne spotkania w ramach Indian Premier League. O 12:00 czasu polskiego Delhi Capitals podejmie zespół Rajasthan Royals. O 16:00 zaś Sunrises Hyderabad podejmie Punjab Kings. Kolejne spotkania rozgrywane będą jutro. Sezon krykieta zakłada jednak codzienne rozgrywanie kolejnych meczów (przynajmniej w obrębie ligi indyjskiej) – dlatego też przed nami cały tydzień emocji. Najlepsi bukmacherzy już przyjmują typy na każde kolejne spotkanie. Warto więc zapoznać się z ich ofertą już teraz.

5 / 5. Ocen: 1

Jarosław
Jarosław
Redaktor naczelny Sport1.pl. Dziennikarz od 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: Chennai Super Kings pierwsze w IPL po zwycięstwie nad Royal Challengers Bangalore

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P