Cedric Pioline nowym dyrektorem Rolex Paris Masters

Były francuski tenisista Cedric Pioline został nowym dyrektorem Rolex Paris Masters – ogłoszono na oficjalnej stronie francuskiego turnieju.

Cedric Pioline nowym dyrektorem Rolex Paris Masters

Cedric Pioline nowym dyrektorem Rolex Paris Masters

52-letni Pioline będzie dyrektorem Rolex Paris Maters przez kolejne trzy turnieje. Do głównych jego zadań na nowym stanowisku będzie należało koordynowanie organizacji Rolex Paris Masters we współpracy z Francuską Federacją Tenisową oraz dalsza poprawa pozycji turnieju a także promocja turnieju we Francji i zagranicą.

Były zawodowy tenisista Cedric Pioline ma na swoim koncie pięć tytułów indywidualnych, w tym Masters 1000 w Monte Carlo (2000 r.). W Wielkich Szlemach dotarł do finału US Open w 1993 roku i na Wimbledonie w 1997 roku. Z reprezentacją Francji dwukrotnie zdobył Puchar Davisa (1996 i 2001). Piąte miejsce to było jego najwyższe jakie zajął w światowym rankingu.

“Jestem zaszczycony, że zostałem wybrany przez Francuską Federację Tenisową na nowego dyrektora Rolex Paris Masters Tournament. Zapowiada się ekscytujące wyzwanie. Czekam na was na Accor Arena od 29 października do 6 listopada” – powiedział Cédric Pioline, nowy dyrektor turnieju Rolex Paris Masters.

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x