Były reprezentant Polski przedstawił w jego opinii następcę Czesława Michniewicza

Na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski od 1 stycznia jest wakat. Prezes PZPN – Cezary Kulesza w najbliższych dniach ma spotkać się z potencjalnymi kandydatami na to stanowisko. Na temat następcy Czesława Michniewicza wypowiedziało się już wielu dziennikarzy sportowych, a także byłych reprezentantów Polski. Teraz do tego grona dołączył były zawodnik takich klubów jak SC Bastia czy Lecha Poznań, ale także 70-krotny reprezentant Polski – Piotr Świerczewski, który dla TVP Sport podał nazwisko trenera, kto mógłby zastąpić Czesława Michniewicza na tym stanowisku.

Roberto Martinez według Piotra Świerczewskiego powinien zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. Twórca: FRANCK FIFE | Podpis: AFP via Getty Images

Świerczewski „TAK” dla Roberto Martineza w reprezentacji Polski

Na MŚ w Katarze Biało-Czerwoni po 36 latach wyszli z fazy grupowej podczas piłkarskich Mistrzostw Świata. Oczywiście styl tego awansu był fatalny, ponieważ gdyby Argentyńczycy strzelili Polakom jedną bramkę jeszcze to reprezentacja Polski, by nie wyszła z grupy na mundialu w Katarze. Albicieleste jednak postanowili zwolnić grę i po drugiej strzelonej bramce już nie atakowali tak mocno bramkę Wojciecha Szczęsnego. Ostatecznie, jednak najlepszym spotkaniem podopiecznych Czesława Michniewicza na mundialu w Katarze był przegrany mecz w 1/8 finału mundialu z wicemistrzami świata – Francuzami, gdzie Polacy pokazali się z dobrej strony, szczególnie w pierwszej połowie mogli to oni strzelić bramkę na 1:0.Ostatecznie to jednak Trójkolorowi po dwóch bramkach- Kylliana Mbappé i jednym golu – Oliviera Girouda wygrali z Polską 3:1 i to Polacy musieli pakować swoje walizki do domu.

Jednak w trakcie powrotu do Polski na polskich stronach informacyjnych trafiły artykuły dotyczącej afery premiowej, jaką mieli dostać Biało-Czerwoni za awans z grupy od premiera rządu. Najpierw mówiło się o kwotach 30 milionach euro, potem o 50 milionach euro. Ostatecznie wobec krytyki na tą sytuację opinii publicznej tej premii reprezentanci Polski nie dostali. Natomiast stanowisko z powodu tej afery, ale także konflikcie z dziennikarzami sportowymi musiał oddać Czesław Michniewicz.

W sprawie wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski postanowił się wypowiedzieć Piotr Świerczewski, który dla TVP Sport podał jego zdaniem najlepszy wybór dla naszej reprezentacji.

– Moim zdaniem najlepszym kandydatem jest Roberto Martínez. Prowadził poważną reprezentację, która przez długi czas była w światowej czołówce. Teraz Belgowie nie wyszli z grupy, ale grali nieźle. To trener z wysokiej półki. Moim zdaniem żaden polski szkoleniowiec nie powinien teraz przejmować kadry. Na pewno nie będziemy z nim grać lepiej. Nie mamy zawodników na światowym poziomie. Nasza era powoli się kończy. Jestem negatywnie nastawiony, bo dla mnie trener Michniewicz nadal powinien być trenerem. Reprezentacja Polski powinna grać tak, jak do tej pory, czyli brzydko i zdobywać punkty. Musimy walczyć z najlepszymi i cały czas się uczyć. Najważniejszy w sporcie jest wynik- przyznał 70-krotny reprezentant Polski.

Nowego selekcjonera reprezentacji Polski mamy poznać w styczniu. Czy to będzie krajowy lub zagraniczny selekcjoner? O tym przekonamy się niebawem. Natomiast w ostatnim czasie Roberto Martinez jest przymierzany do przyjęcia funkcji selekcjonera reprezentacji Portugalii.

Źródło: Sport.tvp.pl

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x