Były piłkarz z Ekstraklasy zadebiutuje w sportach walki

Maciej Korzym 8 października zadebiutuje w sportach walki podczas gali Southbattle Fight Night. Były piłkarz nie zna jeszcze swojego rywala.

Były piłkarz z Ekstraklasy przechodzi do sportów walki
Były piłkarz z Ekstraklasy przechodzi do sportów walki

33-letni były piłkarz już od pewnego czasu przygotowywał się do październikowej gali, jednak jego obecność w karcie walk ogłoszono dopiero na nieco ponad dwa tygodnie przed imprezą.

Korzym nie weźmie udziału w pojedynku MMA, lecz powalczy w formule K1. To dyscyplina łącząca ze sobą style takie jak karate, kung fu, taekwondo i kickboxing. W tym wypadku nie ma możliwości uderzenia głową, łokciami, a uczestnicy pojedynków nie mogą przeciwników dusić czy zakładać im dźwigni.

Macieja Korzyma nie trzeba przedstawiać tym, którzy nie od dzisiaj interesują się piłkarskimi rozgrywkami w Polsce. Piłkarz w swojej karierze rozegrał aż 240 spotkań w Ekstraklasie, w których zdobył łącznie 38 bramek. Ma za sobą występy w takich klubach jak:

  • Legia Warszawa
  • Odra Wodzisław Śląski
  • GKS Bełchatów
  • Korona Kielce
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała
  • Górnik Zabrze
  • Sandecja Nowy Sącz

Korzym niedawno związany był z występują w okręgówce Barciczanką Barcice. Kto wie, być może po udanym debiucie w roli fightera wkrótce znów będzie głośno o tej postaci.

Gala SouthBattle Fight Night odbędzie się w Kątach w Dworku Konckim. Start zaplanowany jest na piątek, 8 października, o godzinie 19. W walce wieczoru wystąpi Rafał Dudek, przedstawiciel nowosądeckiego Fight House. Oprócz niego i Korzyma w akcji kibice będą mogli zobaczyć jeszcze – między innymi, Tomasza Brotonia znanego z DSF Kickboxing Challenge, a także Piotra Tomalskiego oraz Daniela Majkę, którzy występowali podczas KFN 1.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X