Były bramkarz Śląska Maksymilian Boruc w Hibernian

Szkockie Hibernian FC zainwestowało nieujawnioną dotąd kwotę w transfer gracza ze Śląska Wrocław. 20-letni Maksymilian Boruc zaimponował szefom klubu swoim potencjałem i doświadczeniem, dzięki temu podpisał dwuletni kontrakt.

maksymilian boruc hibernian
Były bramkarz Śląska Maksymilian Boruc w Hibernian

Początki kariery Maksymiliana Boruca

Młody zawodnik, który jest kuzynem byłego bramkarza Celticu i reprezentacji Polski – Artura Boruca, zaczynał swoją karierę w szwedzkim Husqvarna FF. Następnie przeniósł się do Stoke i West Brom, zanim powrócił do Polski.

Menedżer Hibernian, Lee Johnson, jest zadowolony z tego transferu, mówiąc:

„Mieliśmy przyjemność mieć Maxa na testach w zeszłym sezonie i mogliśmy zobaczyć, że ma dużo potencjału. Naprawdę polubiliśmy go jako osobę i nie możemy się doczekać, aby pomóc mu rozwijać różne aspekty jego gry”.

Darmowe 20 PLN na obstawianie La Liga w Fuksiarzu
Darmowe 20 PLN na obstawianie La Liga w Fuksiarzu

Nadchodzący powrót Martina Boyle’a

Tymczasem Hibernian ujawnił, że Martin Boyle jest bliski pełnego powrotu do treningów. Skrzydłowy z Australii był nieobecny od czasu zerwania więzadła krzyżowego przedniego w październiku ubiegłego roku i z powodzeniem przeszedł „dogłębny program testowy” w zeszłym tygodniu.

Johnson dodał: „Obecnie wstrzymujemy go, ale jest gotowy, aby w pełni wrócić do treningów. Każdy tydzień lub dwa redukuje ryzyko powtórnego wystąpienia urazu. Dlatego biorąc pod uwagę etap sezonu, czujemy, że możemy go stopniowo przygotowywać. Byłoby fantastyczne, gdybyśmy mogli zobaczyć go w pełni sprawnego, bez ryzyka na początku sezonu”.

5 / 5. Ocen: 12

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia zakłady bukmacherskie. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X
0
Dodaj swój komentarz.x