Burmistrz Wielunia rozwiązał umowę z Najmanem. Ostateczny koniec MMA-VIP 4?

Od dłuższego czasu, za sprawą Krzysztofa Stanowskiego, gala MMA-VIP 4 jest jednym z głównych tematów w przestrzeni publicznej. Daleko jednak temu rozgłosowi do czegoś pozytywnego, wszystko wskazuje na to, że Marcin Najman stracił kolejną lokalizację do organizacji wydarzenia.

Kolejna porażka Marcina Najmana, tym razem poza ringiem (Fot.: pixabay)

Kolejna porażka Najmana

Cała saga z galą MMA-VIP rozpoczęła się, kiedy to na konferencji zapowiadającej wydarzenie, Marcin Najman zaprezentował na tronie bossa swojej organizacji – okazał się nim jeden z byłych bossów mafii pruszkowskiej – Andrzej „Słowik” Zieliński. To spotkało się z natychmiastowym protestem i odpowiedzą w formie video od Krzysztofa Stanowskiego z Kanału Sportowego. Dziennikarz rozpętując burzę wokół postaci Słowika, pobudził społeczeństwo do protestu, a miasto Kielce niemal od razu wycofało się z przyjęcia gali.

Od MMA-VIP zaczęli odchodzić w tempie błyskawicznym wszelacy sponsorzy, czy to z racji na swoje przekonania i moralność, czy na piętnowanie ze strony społeczeństwa. Ostatecznie niemal żadne miasto w Polsce nie chciało mieć do czynienia z Marcinem Najmanem, Słowikiem i całym MMA-VIP, jednak do czasu. Wtedy pojawił się burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, który bez problemu zgodził się wynająć halę sportową w Wieluniu za 10 tysięcy złotych.

Okrasa natychmiast stał się ofiarą krytyki z każdej strony, jednak zdawał się być tym zupełnie niewzruszony. Jego narracja polegała na tym, że jest to decyzja czysto biznesowa, a on nie bierze odpowiedzialności, za to co będzie działo się na miejskim obiekcie. Cały szum społeczny doprowadził do tego, że w Wieluniu pojawił się sam Krzysztof Stanowski, żeby przeprowadzić wywiad z burmistrzem, który dalej trzymał się swojej narracji. Nie dał przekonać się kontrofercie dziennikarza, czyli pojawieniu się Marcina Możdżonka, Marcina Gortata, organizacji turnieju esportowego i 30 tysiącom złotych.

Okrasa walczył długo i wytrwale, ale dzisiaj musiał w końcu ulec. Rada miejska stosunkiem głosów 21 do 0, zagłosowała przeciwko decyzji burmistrza. Dziennikarz śledczy Szymon Jadczak, który również zaangażował się w sprawę, podał niedawno na swoim Twitterze informację, że Paweł Okrasa rozwiązał umowę z Marcinem Najmanem, ale uwaga – złożył doniesienie do prokuratury, posądzając Krzysztofa Stanowskiego o łapówkę, nawiązując do jego propozycji.

Wydaje się, że po tych wydarzeniach z burmistrzem Wielunia, już nikt nie będzie chciał wziąć na siebie takiej krytyki ze strony całego społeczeństwa, a gala Marcina Najmana się nie odbędzie. Sam Marcin Najman nie odniósł się jeszcze publicznie do wypowiedzenia umowy przez Pawła Okrasę.

0 / 5. Ocen: 0

Source
Twitter/@SzJadczak

Najnowsze wiadomości

Back to top button