Brzęczek dogryza Lewandowskiemu. „Z charyzmą trzeba się urodzić”

Mimo, że od porażki Polaków w Kiszyniowie minęło trochę czasu, to w mediach w ciąż trwa zażarta dyskusja na temat ostatniego spotkania Biało-Czerwonych. Szczególnie mocno obrywa się Robertowi Lewandowskiemu. Wiele osób zarzuca mu brak cech prawdziwego lidera. Teraz na temat snajpera postanowił wypowiedzieć się Jerzy Brzęczek.

brzęczek
Brzęczek dogryza Lewandowskiemu. „Z charyzmą trzeba się urodzić”

Jerzy Brzęczek ostro o Lewandowskim. Były trener Polaków wspomniał też o Błaszczykowskim

Gorzej się nie dało. Podopieczni Fernando Santosa w Kiszyniowie zasłużenie przegrali mecz z Mołdawią 2:3, chociaż po pierwszej połowie prowadzili 2:0. Krótko po zmianie stron reprezentacja Polski kompletnie oddała inicjatywę, co natychmiast wykorzystali nasi rywale. Nie można usprawiedliwiać postawy Biało-Czerwonych. Dodatkowo ta porażka może mieć katastrofalne skutki w kontekście awansu na Euro 2024, bowiem straciliśmy drugie miejsce na rzecz Albanii. Obecnie nasi reprezentanci zajmują czwarte, przedostatnie miejsce grupy E.

UWAGA: Legalny bukmacher Fuksiarz oferuje: Early Payout (dwie bramki przewagi? Wygrany zakład!), Cashback bez limitu (wypłata bez obrotu!), 500 PLN bez ryzyka (bez obrotu!). Rejestracja na www.Fuksiarz.pl

Wielu ekspertów przyczynę tej klęski upatruje nie w poziomie sportowym Polaków, a słabej mentalności. Do tego grona należy Jerzy Brzęczek. Były selekcjoner Biało-Czerwonych pokusił się o ocenę zdolności przywódczych Roberta Lewandowskiego.

Ja „Lewego” bardzo szanuję jako piłkarza, bo jego klasa sportowa jest niepodważalna. Ale myślę, że już część kibiców widzi, że brakuje czasem w meczu, a czasem już po spotkaniu, takiej reakcji z jego strony, która pomogłaby drużynie, poniosłaby zespół. On jest najbardziej potrzebny drużynie w kryzysowych momentach, bo jak się na boisku wszystko dobrze układa, to każdy zawodnik sobie poradzi – powiedział w rozmowie dla portalu „WP Sportowe Fakty”.

Nie chcę tu porównywać Roberta do Kuby pod tym względem, bo niczemu to nie służy. Kuba był wyjątkowy. Ma silną osobowość, otacza wszystkich szacunkiem i nie boi się brać odpowiedzialności na swoje barki. Ale wiem, że z taką charyzmą to trzeba się urodzić, nie każdy ją ma – dodał.

BukmacherBonusKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Polacy nie istnieją bez Glika i Grosickiego?

Obecnie nasza ekipa przechodzi zmianę pokoleniową. Zamiast na Glika i Grosickiego Santos postanowił postawić na młodszych piłkarzy. Według Brzęczka jest to spory problem, ponieważ żaden z graczy młodego pokolenia nie ma odpowiednich zdolności przywódczych, które są niezbędne w kryzysowych sytuacjach.

W takiej sytuacji decydują kwestie osobowości na boisku, silnych charakterów. Nie pomaga nam też to, że nie ma u nas w przestrzeni publicznej żadnej zdrowej, merytorycznej dyskusji o problemach kadry. Wszystko jest od ściany do ściany (…) Byłem selekcjonerem i odczułem to na własnej skórze. Zarzucano mi, że marnuję potencjał najlepszej generacji w historii polskiego futbolu, a po mnie jest już trzeci selekcjoner, który ma kłopot z wydobyciem tego potencjału. Na dodatek mamy w reprezentacji zmianę warty, odchodzą starsi zawodnicy, a wśród nich także postaci charyzmatyczne, z silnymi osobowościami. Tego ich następcom, niestety, brakuje – stwierdził Brzęczek.

Ja na razie nie słyszałem i nigdzie tego nie czytałem, żeby któryś z nich [Grosicki lub Glik – przyp.red.] zrezygnował z gry w reprezentacji. U nas jest tak, że łatwo się ludzi i ich kompetencje podważa i mam na myśli nie tylko piłkarzy – podsumował.

Kolejne mecze reprezentacji Polski odbędą się we wrześniu. Polacy zagrają u siebie z Wyspami Owczymi i na wyjeździe z Albanią. Natomiast w październiku czeka nas rewanż na wyjeździe z Wyspami Owczymi i u siebie z Mołdawią. Z kolei listopad przyniesie nam starcie z Czechami.

Superbet
3754 PLNKOD: BETONLINE
  • 3500 PLN bez ryzyka
  • 200 PLN w bonusach
  • 54 PLN freebety
STS
1660 PLN KOD: BETONLINE
  • 1500 PLN w bonusach
  • 100 PLN bez ryzyka
  • 60 PLN za zadania

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X
0
Dodaj swój komentarz.x