Bogdanka Volley Cup 2023 im. Tomasza Wójtowicza: Transmisja, terminarz, wyniki, drużyny

Po fantastycznym sezonie reprezentacyjnym w wykonaniu Polaków czas na rywalizację klubową. Już w ten weekend w Lublinie odbędzie się Bogdanka Volley Cup 2023 im. Tomasza Wójtowicza, czyli najmocniej obsadzony turniej towarzyski w Polsce, który będzie próbą generalną przed nowym sezonem rozgrywek PlusLigi, które zbliżają się wielkimi krokami.

Bogdanka Volley Cup 2023
Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza już w ten weekend! (Fot.: PLS)

Bogdanka Volley Cup 2023: Zapowiedź turnieju im. Tomasza Wójtowicza

W imprezie Bogdanka Volley Cup 2023, która odbędzie się w stolicy województwa lubelskiego udział wezmą aktualny mistrz Polski Jastrzębski Węgiel oraz brązowy medalista poprzednich rozgrywek, czyli Asseco Resovia Rzeszów. Stawkę uzupełniają miejscowa Bogdanka LUK Lublin oraz włoski zespół Farmitalia Katania.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się zgromadzić tak mocny skład, bo ten zestaw drużyn na pewno gwarantuje nam wysokie emocje. No i gwarantuje też wysoki poziom, a przecież będziemy na turnieju im. Tomasza Wójtowicza, jednego z najbardziej wybitnych polskich siatkarzy, więc nie wypada, by poziom nie był najwyższy z możliwych” – mówi Paweł Markiewicz, prezes Fundacji Rozwoju Lubelskiej Siatkówki im. Tomasza Wójtowicza, która jest organizatorem turnieju.

Na parkiecie lubelskiej hali Globus, również nazwanej imieniem legendarnego Tomasza Wójtowicza, zaprezentuje się aż sześciu aktualnych mistrzów Europy i mistrzów Ligi Narodów z reprezentacji Polski. W kadrach uczestników turnieju Bogdanka Volley Cup 2023 są m.in. Jakub Kochanowski, Paweł Zatorski i Karol Kłos (Asseco Resovia Rzeszów) oraz Tomasz Fornal, Jakub Popiwczak i Norbert Huber (Jastrzębski Węgiel).

STS zakład bez ryzyka - kod promocyjny BETONLINE
STS zakład bez ryzyka – kod promocyjny BETONLINE

To oczywiście nie wyczerpuje listy gwiazd, jakie będą mogli zobaczyć na żywo kibice, bo w składzie Asseco Resovii są m.in. brązowy medalista mistrzostw Europy Słoweniec Klemen Cebulj, doskonali Francuzi Stephen Boyer i Yacine Louati czy Amerykanin Torey DeFalco. Z kolei w ekipie Jastrzębskiego Węgla występują inni mistrzowie olimpijscy, Francuzi Benjamin Toniutti i Jean Patry. Kibice drużyny Bogdanka LUK będą mogli podziwiać też nowe nabytki swojej ekipy, chociażby Portugalczyka Alexandra Ferreirę czy Brazylijczyka Thalesa Hossa.

„Pan Tomasz zawsze chciał, by turniej organizowany przez Fundację miał wymiar międzynarodowy, czyli żeby przynajmniej jeden zespół był z innego kraju. W tym roku gościć będziemy włoski zespół Farmitalia Catania” – dodaje Markiewicz.

Bogdanka Volley Cup 2023 im. Tomasza Wójtowicza to międzynarodowy, klubowy turniej siatkarski rozgrywany bezpośrednio przez inauguracją sezonu zasadniczego PlusLigi. Głównym celem przyświecającym organizatorom jest uhonorowanie pamięci i sportowego dorobku najbitniejszego siatkarza wszechczasów – złotego medalisty olimpijskiego, mistrza świata, pięciokrotnego wicemistrza Europy, zdobywcy klubowego Pucharu Europy, honorowego obywatela Lublina i honorowego ambasadora województwa lubelskiego.

„Pan Tomek był wielką postacią naszego miasta i wszyscy możemy być z niego dumni. Swoją postawą zasłużył sobie na to, żebyśmy mogli wspominać go w trakcie turnieju im. Tomasza Wójtowicza, rozgrywanego w hali im. Tomasza Wójtowicza” – mówi wiceprezydent Lublina Beata Stepaniuk-Kuśmierzak. Organizację turnieju wsparły Bogdanka S.A., miasto Lublin, województwo lubelskie, Ministerstwo Sportu i Turystyki i Grupa Orlen.

20 PLN bez depozytu w Fortunie
20 PLN bez depozytu w Fortunie

Bogdanka Volley Cup 2023: Terminarz i wyniki. Kiedy mecze?

Bogdanka Volley Cup 2023 im. Tomasza Wójtowicza rozpocznie się w sobotę 14 października o godzinie 18:00 meczem Bogdanki LUK Lublin z Asseco Resovią Rzeszów. O godzinie 20.30 zagrają Jastrzębski Węgiel i Farmitalia Katania. Dzień później przegrani z półfinałów o godzinie 18 zagrają o trzecie miejsce, a zwycięzcy zmierzą się o 20.30 w wielkim finale.

Sobota 14 października 2023:

  • 18:00 Bogdanka LUK Lublin – Asseco Resovia Rzeszów
  • 20:30 Jastrzębski Węgiel – Farmitalia Katania

Niedziela 15 października 2023:

  • 18:00 Mecz o 3. miejsce
  • 20:30 Mecz o 1. miejsce

Fortuna: 20 PLN bez depozytu!

20 PLN bez depozytu na start + trzy zakłady bez ryzyka o łącznej wartości 600 PLN – to wszystko czeka na osoby, które zarejestrują darmowe konto z kodem promocyjnym „BETONLINE„!

Bukmacher Fortuna - oceny klientów

Transmisja Bogdanka Volley Cup 2023: Gdzie oglądać online?

Mecz Bogdanka Volley Cup 2023 im. Tomasza Wójtowicza będą transmitowane na żywo w telewizji oraz w Internecie. Wszystkie cztery spotkania lubelskiego turnieju będzie można obejrzeć na kanale Polsat Sport oraz za pośrednictwem platformy internetowej Polsat Box Go.

Transmisje meczów za darmo w Betclic TV
Transmisje meczów za darmo w Betclic TV

Bogdanka Volley Cup 2023: Bilety. Gdzie i za ile?

Sprzedaż biletów na ten turniej trwa w portalu eventim.pl, a ceny wejściówek rozpoczynają się od 24 zł (normalny) i 14 zł (ulgowy). Organizatorzy przygotowali również specjalną ofertę biletów grupowych oraz dla szkół. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.fundacjawojtowicza.pl. Partnerem turnieju jest Polska Liga Siatkówki S.A.

Źródło: volley24.pl/PLS

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X