Błachowicz – Pereira na gali UFC 291!

To już potwierdzone – Jan Błachowicz wystąpi podczas gali UFC 291. Jego rywalem będzie Alex Pereira, który jest gotowy na debiut w kategorii półciężkiej po przegranej z Israelem Adesanyą.

Błachowicz - Pereira na gali UFC 291!
Błachowicz – Pereira na gali UFC 291!

Walka Błachowicza na UFC 291

Dana White w internetowej transmisji na żywo ogłosił to, że Alex Pereira, były mistrz UFC w kategorii średniej, zadebiutuje w kategorii półciężkiej przeciwko Janowi Błachowiczowi na UFC 291. Gala odbędzie się 29 lipca.

Podczas walki wieczoru zmierzą się ze sobą Dustin Poirier i Justin Gaethje, którzy będą rywalizować o pas BMF (Baddest Motherf**er” title). W karcie walk znajdują się również takie znane nazwiska jak Paulo Costa, Tony Ferguson czy Kevin Holland.

Alex Pereira – kim jest rywal Błachowicza na UFC 291?

Decyzja Pereiry o przejściu do wyższej kategorii wagowej wynikała z rosnących obaw dotyczących jego zdolności do znacznych cięć wagowych. Sam zawodnik obiecał fanom, że jego następna walka będzie w kategorii półciężkiej i – jak widać – słowa dotrzymał.

ZOBACZ: Typy na UFC 291

Dla Pereiry zmiana „wagi” stanowi rzadką okazję do zdobycia w karierze dwóch tytułów mistrza UFC w różnych kategoriach. Po utracie tytułu w kategorii średniej na rzecz Adesanyi, teraz zamierza zaznaczyć swoją obecność w kategorii półciężkiej. Istniało sporo obaw dotyczących jego zdolności do utrzymania limitu kategorii średniej, ale skuteczne przejście do tej wyższej kategorii wagowej może dać mu świeży start.

Zwycięstwo nad Błachowiczem umieściłoby go Pereirę w doskonałej pozycji do walki o tytuł i utrwaliłoby jego pozycję w federacji UFC jako jednego z najlepszych zawodników w historii federacji.

Błachowicz, który obecnie zajmuje trzecie miejsce w rankingu kategorii półciężkiej, jest rywalem z najwyższej półki dla „Poatana”.

Przypominamy, że w lipcu dojdzie również do jeszcze jednej gali UFC z udziałem Polaka. 22 lipca w Londynie Marcin Tybura zmierzy się z Tomem Aspinallem.

4.9 / 5. Ocen: 77

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x