Bieg indywidualny kobiet w biathlonie – kto zdobędzie złoty medal w ZIO Pekin 2022?

Wśród zimowych dyscyplin, które są rozgrywane na Igrzyskach Olimpijskich, biathlon jest chyba najciekawszy. W końcu mamy tutaj nie tylko sam bieg, ale także strzelanie, które może mocno zmienić układ sił w stawce… Już niedługo czekają nas pierwsze indywidualne zawody w Pekinie. Na start wyruszą kobiety. Kto ma wśród Pań największe szanse na złoto? Jak zaś spiszą się Polki? Czy nasze kadrowiczki są w stanie sprawić niespodziankę?

biathlon ZIO  pekin 2022
Bieg indywidualny kobiet w biathlonie – kto zdobędzie złoty medal w ZIO Pekin 2022?

Dlaczego bieg indywidualny na ZIO Pekin 2022 jest tak istotny?

Biathlon to specyficzna dyscyplina. Nie da się ukryć, że warto uprawiać ten sport, ponieważ na Igrzyskach Olimpijskich (czy Mistrzostwach Świata) otrzymuje się wiele szans na medale. Nie tylko biorąc pod uwagę zawody indywidualne, ale także drużynowe. Co jest rozgrywane? Mamy tutaj biegi indywidualne, sprinty, zawody na dochodzenie, czy biegi masowe (ze startu wspólnego). Do tego dochodzą oczywiście sztafety. Nie tylko klasyczne, ale także mieszane. Warto zaznaczyć, że najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii tej dyscypliny jest Norweg Ole Einar Bjorndalen. Ten biathlonista może pochwalić się aż… 13. medalami z Igrzysk Olimpijskich. W dorobku Norwega jest osiem złotych krążków, cztery srebrne i jeden brązowy.

Jeśli chodzi o bieg indywidualny, to ma on spore znaczenie. To pierwsza konkurencja, która będzie rozgrywana na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Kobiety, którym uda się zająć dobre lokaty, będą bardzo podbudowane przed kolejnymi startami. Z kolei Panie, którym nie pójdzie na pewno mocno stracą na pewności siebie… A kwestie psychologiczne odgrywają dużą rolę. Warto skoncentrować się też na aspektach technicznych. Duże znaczenie ma bowiem np. odpowiednie smarowanie nart, aby lepiej i szybciej pokonywało się kolejne metry. Jeśli serwisanci trafią w punkt z optymalnymi rozwiązaniami, to później będzie im jeszcze łatwiej przed kolejnymi wyścigami.

STS kod promocyjny 2022
STS kod promocyjny na darmowy bonus bez depozytu

Jeśli zaś ktoś nie do końca dobrze wykona to zadanie, to czeka go pewnie kilka nieprzespanych nocy… To wpłynie negatywnie na atmosferę wokół konkretnej zawodniczki itd. Dobry występ w pierwszej konkurencji podbudowuje, a słaby rezultat sprawia, że sytuacja robi się napięta.

Jak przedstawia się Klasyfikacja Generalna?

W tym momencie na pierwszym miejscu znajduje się Marte Olsbu Roeiseland. Norweżka we wszystkich biegach (rozmaitego typu) zainkasowała łącznie 651 punktów. Niewątpliwie będzie to jedna z faworytek do medali na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, które oficjalnie rozpoczną się 4 lutego (dzisiaj) i potrwają przez 16 kolejnych dni. Na drugim miejscu plasuje się Białorusinka Dzinara Alimbekawa. Liderka ma nad nią 63 oczka przewagi. Na trzecim miejscu jest utalentowana Szwedka Elvira Karin Oeberg. Jak na razie reprezentantka tego skandynawskiego kraju zainkasowała 563 oczek. Groźna będzie też na pewno Austriaczka Lisa Theresa Hauser. Jak na razie zainkasowała ona zaś 487 punktów.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback3500 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Faworytki do triumfu według firm bukmacherskich…

Łatwo zauważyć, że Klasyfikacja Generalna Pucharu Świata w Biathlonie (w sezonie 2021/22) ma przełożenie na typy fachowców – na bieg indywidualny… W końcu numerem jeden jest Norweżka Marte Olsbu Roeiseland. Od razu warto jednak zauważyć, że kursy są naprawdę bardzo wyrównane. Rywalizacja powinna być zacięta. Wydaje nam się, że trudno będzie przewidzieć, kto finalnie wygra. Jeśli chcesz sporo zarobić i jednocześnie mocno zminimalizować ryzyko, to warto zagrać np. zakład dotyczący tego, jaka zawodniczka uplasuje się na podium. Np. kurs na Marte Olsbu Roeiseland w TOP3 wynosi mniej więcej 3:1. Czyli za każdą postawioną złotówkę możesz otrzymać trzy razy tyle (minus oczywiście podatek).

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Kto jeszcze ma spore szanse na wiktorię albo minimum na zajęcie miejsca na podium? W gronie faworytek na pewno znajduje się także Hanna Oeberg. W tym momencie Szwedka plasuje się na piątej lokacie w Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata w biathlonie. Jeśli chodzi o inne faworytki, to bukmacherzy w Polsce stawiają m.in. na takie zawodniczki, jak Dzinara Alimbekawa, Elvira Karin Oeberg, czy Lisa Theresa Hauser…

Jak spiszą się Polki w ZIO Pekin 2022?

Bieg indywidualny wymaga wielu umiejętności, aby mieć szanse na medal. W końcu na trasie liczącej 15 km mamy aż cztery strzelania. Z jednej strony należy szybko biec i wykazać się wytrwałością oraz dużą wydolnością. Poza tym nie można zapominać o celnym strzelaniu (dwa razy w pozycji lezącej i dwa razy na stojąco). Na ten moment niestety bardzo mało wskazuje na to, że Polki pokusza się o czołowe lokaty. W Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata najwyższe miejsce zajmuje obecnie Monika Hojnisz-Staręga. Ta zawodniczka we wszystkich swoich startach zainkasowała 81 punktów. To pozwala jej plasować się dopiero na 41. lokacie. W tym sezonie Monika Hojnisz-Staręga przeciętnie biega i strzela. Aby mieć zaś szansę na jakikolwiek medal, Polka musiałaby wznieść się na wyżyny swoich umiejętności w obu tych aspektach. Szanse na wygraną Polski są oszacowane w okolicach 100:1. Jak zostało ocenione prawdopodobieństwo zdobycia medalu w pierwszej konkurencji? Kurs na TOP3 wynosi około… 35,00.


5 / 5. Ocen: 3

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button